iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4025
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj s kůrovcem

  0:33 do playlistu

  Boj s kůrovcem
  Stovky turistických značek a rozcestníků nedobrovolně ustoupily kůrovcové těžbě. Třeba v Hostýnských vrších na Kroměřížsku komplikují pěším orientaci v terénu rozsáhlé holiny prakticky bez stromů.

 • Boj s kůrovcem

  3:37 do playlistu

  Boj s kůrovcem
  České lesnictví se proměňuje nejen kvůli boji s kůrovcem, ale i kvůli klimatické změně a epizodám sucha. Podle lesníků z Mendelovy univerzity je v budoucnu potřeba hospodařit v lesích jinak než dnes. Už teď to zkoušejí v některých lokalitách.

 • Rozsudek NSS o omezeních

  6:13 do playlistu

  Rozsudek NSS o omezeních
  Omezení provozu sportovišť, koupališť a wellness center kvůli covidu-19 byla nezákonná. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud. Podle něj Ministerstvo zdravotnictví dostatečně nezdůvodnilo míru rizik spojených s regulacemi.

 • Stavba nového mostu

  7:00 do playlistu

  Stavba nového mostu
  Nový most přes řeku Olšavu vzniká v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Jde o jeden z klíčových prvků protipovodňové ochrany za 321 milionů korun. Povodí Moravy na něm pracuje už druhým rokem.

 • Zemřela Libuše Šafránková

  7:59 do playlistu

  Zemřela Libuše Šafránková
  Zemřela herečka Libuše Šafránková. Informovala o tom stanice CNN Prima News s odvoláním na hereččina syna Josefa Abrháma mladšího. Brněnské rodačce bylo 68 let a proslavila se mnohými rolemi, včetně Popelky ze známé pohádky.

 • Nová záchranná stanice

  10:03 do playlistu

  Nová záchranná stanice
  Nová základna v Šumné na Znojemsku usnadní výjezd sanitek. Díky vhodnější poloze u hlavní silnice se záchranáři dostanou k pacientům rychleji. Základna leží poblíž turisticky vyhledávané Vranovské přehrady, kde i přes letitou snahu dosud chybí vodní záchranáři.

 • Změny v očkování

  12:42 do playlistu

  Změny v očkování
  Konec očkovacího místa oznámila Nemocnice Boskovice - jako první v kraji ho uzavře na konci července. Podle průzkumu společnosti Podané ruce se lidé ale možná už na konci léta budou muset přeočkovat třetí dávkou.

 • Nová policejní jízdárna

  15:23 do playlistu

  Nová policejní jízdárna
  Nové jízdárny pro služební koně využívají ode dneška policisté v Brně. Modernizace areálu v Medlánkách, kde budou zvířata cvičit, stála 57 milionů korun. A to včetně nového přepravníku pro 6 koní.

 • Osud domů na Dornychu

  18:02 do playlistu

  Osud domů na Dornychu
  O odsvěření dvou domů v ulici Dornych má dnes jednat zastupitelstvo městské části Brno-střed. Pokud ho schválí, domy připadnou magistrátu. Městská část by tak musela hledat nové bydlení pro tamní nájemníky.

 • Svatoludmilská pouť

  20:14 do playlistu

  Svatoludmilská pouť
  Desítky poutníků dnes dopoledne vyrazily z Velehradu na Uherskohradišťsku do Tetína na Berounsku, aby uctili památku sv. Ludmily. Cesta rozdělená do tří etap vyvrcholí 18. září na Národní svato-ludmilskou pouť.

 • Zpověď bachaře v divadle

  22:27 do playlistu

  Zpověď bachaře v divadle
  Zločiny komunismu připomene nová inscenace Divadla Líšeň - Zpověď bachaře. Režisérka se pro ni inspirovala jak reálnými lidmi, tak archetypy postav minulého režimu.

Přehrát vše

Související