iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3236
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová opatření

  0:29 do playlistu

  Nová opatření
  Žádné další obchody po víkendu neotevřou. Do těch stávajících ale lidé budou zřejmě moct jen s přísnější ochranou úst a nosu. Stejně jako do vozů hromadné dopravy, do nemocnic a na úřady.Přesné pokyny ministerstvo zdravotnictví vyhlásí v pondělí.

 • Výrobní linky na respirátory

  2:57 do playlistu

  Výrobní linky na respirátory
  Dostatek respirátorů na českém trhu může pomoci zajistit i 5 výrobních linek z Tchaj-wanu. Jednu z nich právě dnes rozbaluje výrobce ve Zlíně. Ostrovní země je darovala České republice v reakci na loňskou senátorskou návštěvu.

 • Suchohrdly staví nové sociální byty

  4:43 do playlistu

  Suchohrdly staví nové sociální byty
  Nový dům se sociálními byty staví obec Suchohrdly u Miroslavi. Projekt byl v plánu už od roku 2016, chyběly ale peníze – vloni však obec získala deseti-milionovou dotaci a v září zahájila výstavbu.

 • Proměny polní nemocnice na výstavišti

  6:26 do playlistu

  Proměny polní nemocnice na výstavišti
  Třetinu lůžek přesunuli zaměstnanci fakultní nemocnice Brno spolu s hasiči do vedlejšího pavilonu, aby vytvořili prostor pro intenzivnější očkování. Při dostatečných dodávkách vakcíny by jím mohlo už druhý týden v březnu projít až 4 tisíce lidí denně.

 • Sčítání netopýrů v jeskyních Moravského krasu

  9:35 do playlistu

  Sčítání netopýrů v jeskyních Moravského krasu
  Zoologové jsou asi v polovině sčítání netopýrů zimujících v Moravském krasu. Chráněné savce sledují v 25 jeskyních pravidelně už čtyři desítky let. Zjišťují, jestli jejich populace nesnižuje nebo není nemocná. Dnes práci odborníkům komplikovalo počasí.

 • Školákům začnou od pondělí prázdniny

  12:01 do playlistu

  Školákům začnou od pondělí prázdniny
  Dětem na jihu Moravy začnou jarní prázdniny. Vzhledem k opatřením kvůli Covidu jsou ale možnosti, jak volno trávit, omezené. Místo kroužků nabízí volno-časová střediska třeba různé tematické procházky.

 • Kolik sněhu je v Beskydech

  13:50 do playlistu

  Kolik sněhu je v Beskydech
  Beskydská horská střediska ve Zlínském kraji hlásí oblevu, ale stále dost tratí pro běžkaře. Třeba Pustevny ještě včera měly v průměru 50 centimetrů sněhu. Ve Velkých Karlovicích a okolí je upravených asi 40 kilometrů běžeckých tras.

 • Balíčky aktivit pro děti

  14:15 do playlistu

  Balíčky aktivit pro děti
  Zabavit děti, zvednout je od počítače a nahradit jim rukodělné kroužky. Středisko volného času Lužánky vymyslelo speciální tvořivé balíčky. V těch je materiál i návod. Děti můžou pracovat se sklem, látkou nebo třeba i s elektrickými rozvody.

 • Modernizace D1

  17:05 do playlistu

  Modernizace D1
  Po zimní přestávce začnou práce na modernizaci dálnice D1. Konkrétně v úseku Devět křížů - Ostrovačice. Od dnešního večera tam řidiči projedou jedním pruhem v obou směrech kvůli instalaci dopravních omezení.

 • Ptačí chřipka na Vysočině

  19:00 do playlistu

  Ptačí chřipka na Vysočině
  Na Vysočině se objevila ptačí chřipka. V soukromé farmě v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku uhynulo 60 kusů drůbeže. Zbylých 240 ptáků musí veterináři zítra zlikvidovat. Nákaza se do chovu dostala zřejmě trusem divokých opeřenců. Škodu zatím farma nevyčíslila

 • Rok s covidem v Královehradeckém kraji

  19:25 do playlistu

  Rok s covidem v Královehradeckém kraji
  Česká televize proto odstartovala nový zpravodajský seriál nazvaný "SEČTENO", ve kterém se postupně zaměříme na jednotlivé regiony – tentokrát je to Královéhradecký kraj. I když většině obchodníků koronavirus spíš uškodil, najdou se i opačné příklady.

 • Čerwuiš v Divadle Husa na provázku

  21:35 do playlistu

  Čerwuiš v Divadle Husa na provázku
  Paraguayský prales a Prahu z počátku 20. století spojila nová inscenace Divadla Husa na provázku. Na příběhu cestovatele Alberta Vojtěcha Friče a indiána Čerwuiše vykresluje nejen střet dvou odlišných civilizací, ale i současnou krizi.

Přehrát vše

Související