iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 11. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2479
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volba hejtmana

  1:32 do playlistu

  Volba hejtmana
  Novým hejtmanem Zlínského kraje dnes zastupitelé na svém ustavujícím zasedání zvolili krajského volebního lídra hnutí ANO a starostu Rožnova pod Radhoštěm Radima Holiše.

 • Krajská nemocnice tématem voleb

  2:32 do playlistu

  Krajská nemocnice tématem voleb
  Teď jedno velké krajské téma - chystaná výstavba nové krajské nemocnice ve Zlíně. Plán, který minulou koalici ke konci volebního období štěpil. Na druhou stranu stmelil tu současnou v čele s hnutím ANO a Radimem Holišem.

 • Volba hejtmana

  6:59 do playlistu

  Volba hejtmana
  Novým hejtmanem Zlínského kraje dnes zastupitelé na svém ustavujícím zasedání zvolili krajského volebního lídra hnutí ANO a starostu Rožnova pod Radhoštěm Radima Holiše.

 • Opravy Zvonařky

  10:56 do playlistu

  Opravy Zvonařky
  Oprava autobusového nádraží Zvonařka je už po roce téměř u konce. Přibyla nová výpravní budova a změnila se organizace dopravy. Náklady převyšují 100 milionů korun, evropská dotace pokryla zhruba 70 procent.

 • Testování na covid-19

  13:25 do playlistu

  Testování na covid-19
  Od dnešního rána nabízí organizace Podané ruce na brněnském výstavišti antigenní testy na koronavirus. Chtějí tím umožnit lidem víc se testovat. Antigenní test je levnější a rychlejší než takzvaný PCR test, na který lidi posílá hygiena.

 • Testování na covid-19

  15:41 do playlistu

  Testování na covid-19
  Testování na výstavišti začalo dopoledne, skončí v osm hodin večer. My teď na místo zamíříme živě za Barborou Měchurovou.

 • Dobrovolníci pomáhají

  17:10 do playlistu

  Dobrovolníci pomáhají
  alší dobrovolníci se hlásí na pomoc během pandemie. Řada z nich působí v příspěvkových organizacích města Brna. Zapojují se herci, hudebníci a další umělci. Asi padesátka zaměstnanců Knihovny Jiřího Mahena v Brně pomáhá s trasováním kontaktů.

 • Jak mluvit s dětmi o pandemii

  19:18 do playlistu

  Jak mluvit s dětmi o pandemii
  Jak vysvětlit dětem, proč musejí dodržovat preventivní opatření proti šíření koronaviru a zároveň je zbytečně neděsit? Podle psychologů je k tomu vhodná takzvaná terapie hrou. Pomoct můžou i kreslené postavičky - drak Koron nebo jezevec Chrujda.

 • Funkcionalistický byt

  22:16 do playlistu

  Funkcionalistický byt
  Zachovaný funkcio-nalistický interiér bytu v ulici Hlinky zkoumají brněnští památkáři. Ještě donedávna o něm přitom neměli tušení. Byt vlastní město a ve správě ho má centrální městská část.

Přehrát vše

Související