iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 10. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3374
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová opatření

  0:27 do playlistu

  Nová opatření
  Bazény, fitness centra nebo třeba zoologické zahrady musí mít ode dneška zavřeno. Rozhodla o tom vláda. Společně se zavedením dalších opatření se tak snaží zamezit šíření koronaviru. Například do obchodů a nákupních center můžou lidé nově chodit maximálně

 • Nová opatření ve sportu

  3:07 do playlistu

  Nová opatření ve sportu
  Omezení zasáhne i profesionální sportovce. Od pondělí se na dva týdny přeruší všechen organizovaný sport, včetně nejvyšších soutěží. Třeba brněnskou hokejovou Kometu tak čekají v letošní extraligové sezoně zatím jen dva zápasy - dnes a v neděli.

 • Nová opatření ve školách

  5:33 do playlistu

  Nová opatření ve školách
  Druhý stupeň základních škol bude mít výuku střídavě – každý týden půjde do školy vždy jen polovina tříd. Online výuka je problém hlavně u chudých dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Mnoho z nich nemá počítač nebo se o jeden musí dělit se sourozenci.

 • Nová opatření v restauracích

  7:48 do playlistu

  Nová opatření v restauracích
  Další vládní opatření se týkají restaurací a ostatních stravovacích zařízení. Ode dneška musí zavírat už v osm večer. U jednoho stolu navíc můžou sedět maximálně čtyři osoby.

 • Finále senátních voleb

  13:12 do playlistu

  Finále senátních voleb
  V jedné z volebních místností, konkrétně v Brně-Lesné, sleduje druhé kolo voleb do Senátu Barbora Měchurová.

 • Probíhá údržba brněnských tunelů

  16:24 do playlistu

  Probíhá údržba brněnských tunelů
  Tunely v Brně procházejí úklidem. Na hlavních trasách ve městě se teď řidiči vždy v noci setkávají s uzavírkami a objížďkami. Technici postupně čistí čtyři brněnské tunely. V noci na dnešek dokončili údržbu toho Husovického.

 • Odpad mění v nábytek

  18:33 do playlistu

  Odpad mění v nábytek
  Plastový odpad z kaváren a restaurací mění studenti architektury z Vysokého učení technického v Brně v nábytek. Po zbroušení a vyleštění vznikají jednoduché stolky nebo třeba držáky na kávu.

 • Výstavy ve Fait Gallery

  21:17 do playlistu

  Výstavy ve Fait Gallery
  Tři nové výstavy se lidem otevřely v brněnské Fait Gallery. Zahrnují obrazy i různé instalace trojice umělců - Jiřího Kovandy, Tomáše Absolona a Karla Adamuse. K vidění mají být do ledna - lidé si je ale kvůli novým vládním opatřením můžou prohlédnout zat

Přehrát vše

Související