iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4243
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Následky po bouřce

  0:32 do playlistu

  Následky po bouřce
  Tisíce domácností bez proudu a desítky poničených střech za sebou nechala bouřka, která se včera večer přehnala Jihomoravským krajem. Hasiči zasahovali u sto čtyřiceti případů. Odstraňovali hlavně popadané stromy.

 • Následky po bouřce

  3:41 do playlistu

  Následky po bouřce
  Ušetřený nezůstal ani Zlínský kraj, jak už jsme říkali. Po bouřce tam bylo bez elektřiny 27 tisíc domácností - a to především kvůli stromům a větvím, které popadaly na dráty elektrického vedení.

 • Odklad protipovodňových opatření

  7:40 do playlistu

  Odklad protipovodňových opatření
  Stavba protipovodňových opatření kolem řeky Svratky v centru Brna se o půl roku odkládá. Jde přitom o projekt, který město nutně potřebuje. Bez něj totiž není možné stavět v záplavových oblastech kolem koryt brněnských řek.

 • Ochranné pomůcky pro lékaře

  10:38 do playlistu

  Ochranné pomůcky pro lékaře
  Sdružení praktických lékařů Jihomoravského kraje začalo rozvážet do ordinací ochranné pomůcky - pro případ, že bude potřeba, aby praktičtí lékaři testovali pacienty na Covid-19. Pomůcky lékaři vítají, mnozí z nich si ale zároveň neumí testování ve své ord

 • Centrum pro lidi bez domova

  13:10 do playlistu

  Centrum pro lidi bez domova
  Lidí bez domova v brněnských ulicích ubylo - využívají dočasná denní centra, která pro ně vyčlenilo vedení města na jaře kvůli obavám z šíření koronaviru. Na jejich provoz přispívá zhruba půl milionu měsíčně.

 • Následky po bouřce

  16:27 do playlistu

  Následky po bouřce
  Na začátku relace jsme v reportáži mluvili o následcích včerejší bouřky ve Vlasaticích na Brněnsku. V obci od rána hasiči i obyvatelé uklízeli popadané stromy a větve a opravovali poničené střechy. Na místo se teď vrátila autorka zmiňované reportáže Aneta

 • Zničené lesní cesty

  18:53 do playlistu

  Zničené lesní cesty
  Kůrovcová kalamita decimuje nejen lesy, ale zhoršuje se kvůli ní i stav tamních cest - poničily je stroje a situaci v posledních týdnech ještě zhoršily deště. Obce mají povinnost většinu lesních cest ve svém majetku udržovat v provozu-schopném stavu.

 • Nálezy ve věznici

  20:38 do playlistu

  Nálezy ve věznici
  Bývalá věznice na Cejlu v Brně vydala další unikáty: Cigaretové papírky a čepici z protektorátní doby tam objevili historikové Jiří Skoupý a Michal Doležel při průzkumu nápisů v takzvaných samovazbách. Historie celého objektu sahá až do roku 1770.

Přehrát vše

Související