iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2092
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šetření ombudsmana

  0:32 do playlistu

  Šetření ombudsmana
  Skoro 8 tisíc lidí se vloni obrátilo na Veřejného ochránce práv. Nečastěji chtěli pomoci v oblasti sociálního zabezpečení nebo stavebnictví - to zřejmě souvisí s připravovaným novým stavebním zákonem. Roční činnost instituce dnes poprvé hodnotil Stanislav

 • Napravené pochybení

  3:54 do playlistu

  Napravené pochybení
  Pochybení se podařilo veřejnému ochránci práv napravit třeba v Prostějově. Tamní stavební úřad opakovaně postupoval špatně v případě podnikatele, který bez povolení postavil plot podél Čechovického náhonu. Vytvářel tak překážku na stezce pro pěší.

 • Následky dešťů

  8:08 do playlistu

  Následky dešťů
  Po vydatných deštích se v Olomouckém kraji i během včerejšího večera zvedaly hladiny řek. Několik jich dosáhlo druhého stupně povodňové aktivity. Třebůvka a taky Morava u Moravičan v noci kulminovaly nad hranicí třetího stupně.

 • Opravená nádrž

  10:35 do playlistu

  Opravená nádrž
  Hráz vodní nádrže Boskovice je po třech letech opět přístupná veřejnosti. Povodí Moravy dokončilo její rekonstrukci za víc než 150 milionů korun. Přehrada teď zvládne tisíciletou povodeň.

 • Alternativní pohřbívání

  12:58 do playlistu

  Alternativní pohřbívání
  Další alternativu přírodě blízkého ukládání ostatků nabízí brněnská správa hřbitovů. V městské části Líšeň vytvořila takzvané údolí vzpomínek. Urny se tam budou ukládat ke kořenům květin nebo stromů. Výsadby i kamenné prvky mají navozovat pietu, třeba tra

 • Uvolnění opatření

  16:02 do playlistu

  Uvolnění opatření
  Od zítřka se rozvolňují další vládní opatření proti šíření nákazy nemoci covid-19. Většina lidí v republice tak bude moct po víc než třech měsících odložit roušky. Až na výjimky. O těch už víc Helena Ondřejová.

 • Sběr borůvek

  18:48 do playlistu

  Sběr borůvek
  Se sběrem borůvek začali na největší borůvkové farmě v kraji - u Hovoran na Hodonínsku. Sběrači za sebou mají první týden práce. Letos očekávají větší sklizeň než vloni. Nejmíň 150 tun na pětadvaceti hektarech.

 • Nové expozice regionálních muzeí

  21:33 do playlistu

  Nové expozice regionálních muzeí
  Na nové stálé expozice lákají dvě muzea v regionu. Nové lapidárium s víc než stovkou kamenných artefaktů nabízí zámek v Oslavanech. A po třech letech se lidé můžou vypravit taky do zrekonstruovaného Vlastivědného muzea v Kyjově.

Přehrát vše

Související