iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4754
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výzkum odpadních vod

  0:28 do playlistu

  Výzkum odpadních vod
  Vědci v Česku už mají první výsledky výzkumu, ve kterém testovali přítomnost koronaviru v odpadních vodách. Potvrdilo se jim, že lidé s nemocí covid-19 můžou vylučovat části viru ve stolici. Odpadní vody zkoumali v jednadvaceti okresech.

 • Výzkum koronaviru

  3:05 do playlistu

  Výzkum koronaviru
  Pandemie zasáhla i do myšlení a chování lidí. Jak ho ovlivnila, zjišťovali vědci z víc než padesáti zemí světa - mezi nimi i ti z Mendelovy univerzity v Brně. Zjistili, že úzkost lidé nejčastěji překonávali pomocí koníčků nebo kontaktem na dálku s přáteli

 • Prodloužení tramvaje na Kamechy

  6:17 do playlistu

  Prodloužení tramvaje na Kamechy
  Tramvajová trať v Brně-Bystrci se prodlouží až na sídliště Kamechy. Na dnešním jednání o tom rozhodli radní města. Vybrali variantu, která počítá s ražbou víc než tříset metrového tunelu - ten by pomohl snížit hluk.

 • Nová hala v Boskovicích

  8:18 do playlistu

  Nová hala v Boskovicích
  Zastupitelé Boskovic schválili odkup posledních dvou pozemků za 30 milionů v lokalitě Červená zahrada. Definitivně tam také vybrali lokalitu pro stavbu sportovní haly. Ta dvanáctitisícovému městu chybí navzdory tomu, že o ní samospráva jedná už 13 let.

 • Ochrana tzv. Moravské Amazonie

  10:50 do playlistu

  Ochrana tzv. Moravské Amazonie
  Spor o Evropsky významnou lokalitu Soutok - Podluží. Téma dnešní historicky první schůzky ochránců přírody s Lesy ČR. Ty v této oblasti vlastní přes 90 % pozemků. Podle odborníků ale v lokalitě hospodaří nešetrně, což podnik odmítá.

 • Sociální služby ve Velehradu

  13:11 do playlistu

  Sociální služby ve Velehradu
  Nejasná budoucnost sociálních služeb ve Velehradu na Uherskohradišťsku. To je první bod dnešního jednání tamních zastupitelů. Vedení Zlínského kraje už dřív rozhodlo o sloučení tamního Domova pro osoby se zdravotním postižením Vincentinum s podobným zaříz

 • Moderní kravín

  16:31 do playlistu

  Moderní kravín
  Nové možnosti stájnictví a lepší zázemí pro chov skotu testují ve školním zemědělském podniku Mendelovy univerzity v Žabčicích na Brněnsku. Nedávno tam dokončili novou stáj. Objekt skoro nemá zdi, což zajišťuje ideální větrání i bez ventilátorů.

 • Bezbariérové parky

  19:10 do playlistu

  Bezbariérové parky
  Lidé s tělesným handicapem si v Brně můžou zacvičit na novém workoutovém hřišti. Stojí u Městského baseballového stadionu v areálu Hněvkovského. Podobné sportoviště je i součástí nového bezbariérového parku, který se v sobotu otevře lidem v Ivančicích na

 • Divadelní hra o Petru Kellnerovi

  21:11 do playlistu

  Divadelní hra o Petru Kellnerovi
  O nejbohatším Čechovi hraje brněnské Divadlo Feste. Na postavě Petra Kellnera demonstruje, kam se česká společnost ubírala v posledních třiceti letech od sametové revoluce a jak dospěla do fáze, kdy se byznys otevřeně pojí s politikou. Hru Opravdu živé in

Přehrát vše

Související