iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4968
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kontrola dodržování hygienických opatření

  1:15 do playlistu

  Kontrola dodržování hygienických opatření
  olicisté budou nošení roušek kontrolovat podobně jako kontrolují dodržování karantény. Můžou dotyčného bez zakrytých úst a nosu vykázat, za neu-poslechnutí hrozí až desetitisícová pokuta. Míříme na Masarykovo náměstí v Ostravě, kde je Iva Kubanková.

 • Nošení roušek

  2:28 do playlistu

  Nošení roušek
  Bílé, černé, barevné. Roušky všech barev i rozměrů byli k vidění na obličejích lidí v Moravskoslezském kraji už dopoledne.

 • Opatření v obchodech

  4:27 do playlistu

  Opatření v obchodech
  V některých prodejnách potravin na jižní Moravě se už teď snaží chránit své zaměstnance i zákazníky. Například v Železném na Brněnsku od včerejška nepustí do obchodu nikoho bez zakrytých úst a nosu.

 • Kompenzace za koronavirus

  9:04 do playlistu

  Kompenzace za koronavirus
  Je jedno, jestli jih nebo sever Moravy. Šíření koronaviru výrazně ovlivňuje chod některých firem a přináší problémy živnostníkům kdekoliv v republice. Obavy mají i někteří zaměstnanci.

 • Přibylo lidí bez práce

  11:45 do playlistu

  Přibylo lidí bez práce
  Na jihu Moravy se tento týden zapsaly stovky lidí do evidence Úřadu práce. Kvůli pandemii přišli o zaměstnání nebo museli svoje podniky zavřít - nejčastěji jsou to kuchaři a číšníci nebo servírky.

 • Zemědělci a koronavirus

  13:18 do playlistu

  Zemědělci a koronavirus
  Dopady současné situace pociťují už i zemědělci. Někteří mají problémy se zaměstnanci, jiní s odběrateli. Zatím nejde o nic fatálního. Upozorňují ale, že může být hůř. Natáčeli jsme na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a Břeclavsku.

 • Uzavřená oblast kvůli koronaviru

  15:16 do playlistu

  Uzavřená oblast kvůli koronaviru
  21 obcí na Olomoucku zůstává uzavřených. Opatření hygieniků, které má zamezit šíření koronaviru, platí od včerejšího rána. Oblast hlídají policisti i dobrovolní hasiči.

 • Policie a koronavirus

  16:36 do playlistu

  Policie a koronavirus
  Kontroly na hranicích, porušování karantény nebo jiných vládních nařízení. Policisté i strážníci řeší v posledních dnech spíš mimořádnosti. Drobné kriminality díky omezení pohybu v zemi ubývá.

 • Volání kvůli koronaviru

  18:57 do playlistu

  Volání kvůli koronaviru
  Stovky telefonátů denně teď musejí řešit pracovníci krajských hygienických stanic. Lidé totiž chtějí zjistit řadu informací o koronaviru. Ulehčit hygienikům se snaží krajské úřady, volat je možné taky na novou informační linku.

 • Omezení v dopravě

  21:03 do playlistu

  Omezení v dopravě
  Dopravu na Moravě komplikují kontroly na hranicích. Kilometrové kolony se dnes tvořily u přechodů s Polskem nebo Slovenskem. Problémy na dálnicích řeší už několik dnů policisté, vojáci i silničáři.

 • Koronavirus a duchovní život

  23:04 do playlistu

  Koronavirus a duchovní život
  Nouzový stav výrazně omezil duchovní život - ale nezastavil ho. Kněží dál poskytují duchovní pomoc, mohou navštěvovat těžce nemocné nebo umírající. Mše pro veřejnost jsou zakázané.

Přehrát vše

Související