iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 2. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3976
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protipovodňová opatření

  0:32 do playlistu

  Protipovodňová opatření
  Chybějící protipovodňová opatření blokují výstavbu v záplavových oblastech v Brně. Bez ochrany kolem řek nemůžou developeři v takových místech stavět byty. Kvůli nařízení ministerstva životního prostředí úředníci odmítají i část projektů v už zastavěných

 • Protipovodňová opatření

  3:57 do playlistu

  Protipovodňová opatření
  V záplavovém území Svratky a Svitavy, o kterých byla řeč v úvodní reportáži, teď Brno zmodernizovalo taky sirény. Stálo to 28 milionů korun. Jsou součástí nového varovného a informačního systému, kromě zvukové signalizace dokážou přenášet taky hlasové pok

 • Technické vzdělávání

  9:06 do playlistu

  Technické vzdělávání
  Čím dál víc školek na jihu Moravy se zapojuje do projektu Malá technická univerzita. Chce dětem svět techniky představit hrou. A prohlubovat u nich zručnost, logiku i zájem o studium technických oborů.

 • Výdejna pohonných hmot

  11:42 do playlistu

  Výdejna pohonných hmot
  Klíčová výdejna pohonných hmot pro celé Česko je ode dneška znovu kompletní. Společnost Čepro v Loukově na Kroměřížsku dnes zprovoznila novou výdejní lávku. Tu předchozí v září 2018 zničil mohutný požár. Nádrže mají strategický význam.

 • Premiér ve Zlínském kraji

  14:46 do playlistu

  Premiér ve Zlínském kraji
  Jak už zaznělo v reportáži, otevření nové výdejní lávky pohonných hmot v Čepru se účastnil premiér Andrej Babiš. Ten měl ale dnes ve Zlínském kraji víc zastávek. Byl u toho redaktor Luboš Dostál.

 • Silný vítr a sněžení

  16:58 do playlistu

  Silný vítr a sněžení
  Desítky výjezdů hasičů k popadaným stromům nebo komplikace na železnici. I dnes region zasáhl silný vítr, někde situaci komplikovalo sněžení. Vše o počasí teď shrne Jakub Vácha.

 • Balistická zkušebna

  20:04 do playlistu

  Balistická zkušebna
  Testují tu střelné zbraně a vyvíjejí úplně novou munici. Řeč je o balistické zkušebně ve sklepě jedné z fakult Univerzity obrany v Brně. Odborníci se tam ve spolupráci s Ministerstvem obrany a policií věnují různým projektům.

 • Monument Davida Radoka

  22:21 do playlistu

  Monument Davida Radoka
  Ve světové premiéře uvede Národní divadlo Brno operu Monument, kterou pro něj vytvořil režisér David Radok a šéfdirigent Marko Ivanovič. Nechali se inspirovat příběhem sochaře Otakara Švece, autora Stalinova pomníku v Praze.

Přehrát vše

Související