iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4108
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nezaměstnanost v regionu

  0:28 do playlistu

  Nezaměstnanost v regionu
  Nezaměstnanost v Česku v prosinci stoupla. Z listopadových 2,6ti desetin procenta na 2,9 desetin procenta. Přesto v některých odvětví stále chybí pracovníci. Třeba ve stavebnictví proto některé firmy zakázky odmítají.

 • Vývoj nezaměstnanosti

  3:29 do playlistu

  Vývoj nezaměstnanosti
  Ve vysílání je teď s námi mluvčí personální agentury Ranstad - Alžběta Honsová.

 • Opravy nádraží

  7:42 do playlistu

  Opravy nádraží
  Správa železnic plánuje velké investice do nádražních budov v Jihomoravském kraji. Čtyři dokončí a další se opravovat začnou - rekonstrukce budou jen do konce roku stát zhruba 85 milionů korun.

 • Hraboši škodí dál

  10:26 do playlistu

  Hraboši škodí dál
  Ani zima nezastavila přemnožené hraboše. Naopak, tito hlodavci na polích moravských zemědělců ničí dál. Škody podle nich už dávno překročily jednu miliardu. Přemnoženou populaci by pomohl snížit dlouhodobý déšť, nebo mráz.

 • Výročí Masarykova onkologického ústavu

  13:28 do playlistu

  Výročí Masarykova onkologického ústavu
  Masarykův onkologický ústav v Brně slaví 85 let od svého založení. Jde o jediné pracoviště v republice, které je zaměřené pouze na nádorová onemocnění. Jeho lékaři každý rok zvládnou přes dvě stě tisíc odborných vyšetření.

 • Nebezpečný billboard

  16:43 do playlistu

  Nebezpečný billboard
  Radnice v Holešově na Kroměřížsku zakázala používat nebezpečný billboard u silnice druhé třídy mezi Fryštákem a Horním Lapačem. Po loňské dopravní nehodě, kdy řidič narazil do jeho betonového podstavce a vážně se zranil.

 • Plány brněnské hvězdárny

  19:52 do playlistu

  Plány brněnské hvězdárny
  Rekordní rok má za sebou brněnská hvězdárna. Vloni ji navštívilo 170 tisíc lidí. To je nejvíc za 65 let její existence. V dalších letech se chce hvězdárna víc věnovat i výzkumu. Připraví třeba vlastní družici.

 • Příběh Černých Polí

  21:57 do playlistu

  Příběh Černých Polí
  Nejstarší vilová kolonie ve střední Evropě. Putovní výstava s názvem Příběh Černých Polí mapuje historii této lokality a představuje i její méně známá místa. Do konce února je možné expozici vidět ve Společenském centru Brna-severu.

Přehrát vše

Související