iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4506
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sucho i po deštivém podzimu

  0:29 do playlistu

  Sucho i po deštivém podzimu
  Ani relativně deštivý podzim od sucha nepomohl. Voda chybí na povrchu a hlavně pod ním. Paradoxně nejlíp je na tom teď podle hydrometeorologů jižní Morava, která suchem trpí dlouhodobě. Zároveň ale dodávají, že zlepšení je dočasné.

 • Nový Lužní les

  3:28 do playlistu

  Nový Lužní les
  Se suchem v kraji má pomoct několik nových opatření. Například mezi Novosedly a Jevišovkou na Břeclavsku vznikne lužní les. Bude součástí revitalizace Baštýnského potoka.

 • Prořezávání stromů

  7:33 do playlistu

  Prořezávání stromů
  I přes zimu – v období tak zvaného vegetačního klidu – prořezávají sadaři a vinaři dřeviny, aby měli dobrou úrodu. Třeba pracovnice vinařství, kde jsme natáčeli, musí do března prostříhat asi půl milionu keřů révy vinné.

 • Nové chráněné bydlení

  10:01 do playlistu

  Nové chráněné bydlení
  12 lidí s mentálním postižením se z ústavní péče přestěhovalo do nového chráněného bydlení v Benešově a Boskovicích na Blanensku. Původně měli bydlet v nedaleké Svitávce. Tam se ale proti soužití postavila v petici část místních.

 • Problémy onkologických rodin

  12:46 do playlistu

  Problémy onkologických rodin
  Stát by - podle lékařů z brněnské onkologie - měl víc podporovat rodiče těžce nemocných dětí. Třeba pokud je dítě v nemocnici, rodiče ztrácejí nárok na ošetřovné. Přitom i v nemocnici o dítě pečují.

 • Vánoce pravoslavných

  16:24 do playlistu

  Vánoce pravoslavných
  Zatímco Brnem dnes prošel průvod Tří králů připomínající jejich včerejší svátek, pravoslavní křesťané včera teprve oslavili Štědrý den. Řídí se totiž Juliánským kalendářem. Živě s Kateřinou Beranovou.

 • Tramvaj v Jihlavě

  19:29 do playlistu

  Tramvaj v Jihlavě
  V Jihlavě by mohla znovu sloužit tramvaj. Poprvé vyjela před 110ti lety, ale poslední roky je uschovaná v městském skladišti. Už brzy by se do ní zase mohli vrátit lidé - i když už ne jako cestující.

 • Zajímavé interiéry

  21:50 do playlistu

  Zajímavé interiéry
  Lákat hosty do Brna i Jihomoravského kraje na zajímavé interiéry chce brněnské Turistické informační centrum. Podílelo se proto na vydání publikace Interior Design Guide. Ta ukazuje 50 míst vybraných odbornou porotou.

Přehrát vše

Související