iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4606
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změny v dopravě

  0:29 do playlistu

  Změny v dopravě
  Zpoplatnění silnic první třídy se v první pracovní den nového roku obešlo v regionu bez komplikací. Začalo platit včera, na téměř osmi stech 70-ti kilometrech silnic v celé republice.

 • Zákaz předjíždění pro kamiony

  4:01 do playlistu

  Zákaz předjíždění pro kamiony
  K lednu se váže i druhá novinka na našich silnicích, která se dotkne řidičů kamionů - ti budou mít na dalších 11-ti úsecích dálnic zakázáno předjíždět. Jednotlivá místa vybralo ministerstvo dopravy ve spolupráci s policií.

 • Opravy dálnice

  5:52 do playlistu

  Opravy dálnice
  Na dálnici se v roce 2020 vrátí taky silničáři. Na jižní Moravě opraví úsek před vjezdem do Brna. Uzavírky čekají i samotné město. Hned na dvou místech by měla pokročit výstavba Velkého městského okruhu.

 • Start e-neschopenek

  9:36 do playlistu

  Start e-neschopenek
  Lékaři začali vystavovat elektronické neschopenky. Od nového roku jim to nařizuje zákon. Podle ministerstva práce a sociálních věcí novinka zjednodušuje úřadování. Například ve Zlínském kraji ji ale někteří praktici odmítají, přestože tím riskují pokutu.

 • Začíná Tříkrálová sbírka

  11:32 do playlistu

  Začíná Tříkrálová sbírka
  Už zítra vyrazí do ulic jižní Moravy Kašpar, Melichar a Baltazar. V převlečení za tři krále budou koledníci vybírat peníze pro potřebné a na charitativní projekty. Lidé můžou přispět i prostřednictvím dárcovských SMS.

 • Oslavy Nového roku

  13:29 do playlistu

  Oslavy Nového roku
  Oslavy konce roku byly na jihu Moravy z pohledu zdravotních záchranářů klidnější než loni. Výjezdů měli o 40 % méně. Ani policie a hasiči jak zlínského, tak jihomoravského kraje nic mimořádného během noci řešit nemuseli.

 • Socha Klementa Gottwalda

  18:16 do playlistu

  Socha Klementa Gottwalda
  Po pádu totalitního režimu před 30-ti lety padaly taky sochy komunistických vůdců. Socha prvního dělnického prezidenta zmizela z centra Gottwaldova až poté, co se městu vrátil jeho původní název Zlín. Dodnes leží zamčená v garáži.

 • Dostupnost služeb

  20:20 do playlistu

  Dostupnost služeb
  A ještě jednou zpět ke změnám, které přináší nový rok. Redaktorka Gabriela Netopilová, kterou zdravím do zlínského studia, dnes zjišťovala situaci ohledně uzavření malých obchodů na vesnicích.

 • Novoroční koncert brněnské filharmonie

  22:24 do playlistu

  Novoroční koncert brněnské filharmonie
  Bezmála po třech letech se brněnská filharmonie vrátila do opraveného Janáčkova divadla - a to s novoročním koncertem. Zahájila tak i letošní oslavy 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena.

Přehrát vše

Související