iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 12. 2019
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3943
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ekologický program Brna

  0:48 do playlistu

  Ekologický program Brna
  Přes 70 projektů za 13 a půl milionu korun podpoří město Brno dotací na zelené střechy. Magistrát ji nabízí v souvislosti s akčním plánem na udržitelné klima ve městě.

 • Program Dešťovka

  3:35 do playlistu

  Program Dešťovka
  Bojovat s klimatickým změnami a udržet vodu v krajině má pomoct i dotační program Dešťovka. Obce můžou čerpat peníze na záchytné nádrže, zelené střechy nebo třeba zasakovací pásy u parkovišť.

 • Cyrilometodějské centrum

  7:49 do playlistu

  Cyrilometodějské centrum
  Stavba Cyrilometodějského centra ve Starém Městě na Uherskohradišťsku začala. Jde o největší a nejvýznamnější akci v porevoluční historii Slováckého muzea. Projekt přijde na 123 milionů korun.

 • Kelímky z vánočních trhů

  10:22 do playlistu

  Kelímky z vánočních trhů
  Kelímky a hrnečky z brněnských vánočních trhů se myjí poprvé přímo ve městě. Pořadatelé je už nemusejí vozit až do Soběslavi na Táborsku. Podle odhadů turistického informačního centra letos trhy navštíví ještě víc lidí než loni.

 • Lyžařská sezóna zahájena

  12:24 do playlistu

  Lyžařská sezóna zahájena
  Před malou chvílí se otevřely brány ski areálu v Karlově pod Pradědem. Jde o první středisko, které letos zahájilo sezonu. Už zítra se otevře nejen v Jeseníkách několik dalších. Kvůli teplému počasí je to ale o zhruba 14 dní později, než třeba loni.

 • Obnova zlínského Velkého kina

  16:07 do playlistu

  Obnova zlínského Velkého kina
  Budoucí podobu a využití Velkého kina ve Zlíně navrhne šest architektonických kanceláří. Jejich zástupci dnes měli mimořádnou příležitost si uzavřenou památku důkladně prohlédnout.

 • 100 let od narození kardinála Špidlíka

  19:34 do playlistu

  100 let od narození kardinála Špidlíka
  Světově proslulý kněz a teolog, oblíbený učitel, ale hlavně dobrosrdečný a veselý člověk. Boskovice si připomínají 100 let od narození svého rodáka kardinála Tomáše Špidlíka. Kvůli komunismu byl nucený skoro celý život prožít v cizině.

 • Nové nástroje pro JAMU

  21:51 do playlistu

  Nové nástroje pro JAMU
  Nové nástroje a technologie budou ode dneška sloužit studentům Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Škola je nakoupila téměř za 70 milionů korun.

Přehrát vše

Související