iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2019
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4501
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Připomínky listopadu 1989

  1:24 do playlistu

  Připomínky listopadu 1989
  Do Brna informace o tom, co se odehrálo na Národní třídě v Praze, dorazily už večer 17. listopadu. Co se v našem regionu událo v následujících dnech a která místa a události byly nejzásadnější, připomínáme v následující reportáži

 • Připomínky listopadu 1989

  5:21 do playlistu

  Připomínky listopadu 1989
  Výročí třiceti let od pádu totality si budou lidé připomínat celý víkend. Akce připravují jak studenti a divadla, tak radnice a spolky ve velkých i menších městech. Čeho všeho se lidé můžou zúčastnit, shrnula Dominika Řebíková.

 • Připomínky listopadu 1989

  8:10 do playlistu

  Připomínky listopadu 1989
  Tušil, že listopadové události roku 89 jsou přelomem pro české moderní dějiny, a tak je zaznamenával. Natáčel a fotil na demonstracích v Praze i Brně. Materiály pak ležely skoro 30 let v jeho rodinném archivu.

 • Nové záběry z protestů

  10:22 do playlistu

  Nové záběry z protestů
  Nové, dosud nezveřejněné záběry z listopadu 1989 letos poprvé uvidí taky lidé ve Zlíně - v archivu tamních ateliérů jsou desítky hodiny filmového materiálu, který už 30 let čeká na zpracování. V 19 hodin se bude promítat v Městském divadle - Večer s názve

 • Nové záběry z protestů

  12:40 do playlistu

  Nové záběry z protestů
  Výročí pádu komunismu připomenou v neděli v Brně sami studenti vysokých škol - pořádají už tradiční akci Brněnský sedmnáctý. Sametovou revoluci si řada z nich připomínala už dnes, přestože ji nezažili, protože ještě nebyli na světě.

 • Nové záběry z protestů

  15:01 do playlistu

  Nové záběry z protestů
  Hned naproti budově Pedagogické fakulty, kde zavlál transparent zmiňovaný v předchozí reportáži, se odpoledne taky konal happening spojený s výročím sametové revoluce. Studenti fakulty architektury vzdali hold svým předchůdcům, kteří se zúčastnili student

 • Retro muzeum

  17:57 do playlistu

  Retro muzeum
  Zavzpomínat, jak to před revolucí vypadalo běžně doma, můžou lidé v brněnském Retro muzeu. Majitel shromáždil 20 tisíc exponátů - v drtivé většině jsou to věci denní potřeby. A další přibývají.

 • Listopad v divadle

  20:01 do playlistu

  Listopad v divadle
  S nadhledem i sarkasmem reflektuje události posledních třiceti let Městské divadlo Zlín. Pokračuje v tradici kabaretů - po Ovčáčkovi čtveráčkovi a Ovčáčkovi miláčkovi připravilo autorskou inscenaci Jednou budem dál.

Přehrát vše

Související