iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5161
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zlín zdražuje parkování

  0:33 do playlistu

  Zlín zdražuje parkování
  Na nové ceny parkovného si budou muset zvyknout řidiči ve Zlíně. Nové sazby tam začnou platit od zítřka.

 • Změny v rezidentním parkování

  2:21 do playlistu

  Změny v rezidentním parkování
  Nová pravidla, ohledně rezidentního parkování, platí ode dneška taky v Brně. Město sjednotilo ceny a regulaci podle zón, ve kterých řidiči auta odstavují. Obyvatelé a podnikatelé v modrých oblastech tak zaplatí za parkovací oprávnění míň. V listopadu se p

 • Parkování u nádraží

  5:14 do playlistu

  Parkování u nádraží
  S nedostatkem parkovacích míst mají problém i menší obce a města v regionu - hlavně ty, kde leží frekventovaná vlaková nádraží. O místa se často starají samotné radnice. Podle průzkumu Kanceláře architekta města Brna je málo parkovacích míst u většiny ve

 • Popelnice na tříděný odpad

  9:31 do playlistu

  Popelnice na tříděný odpad
  Už dva a půl roku můžou obyvatelé centra Brna třídit papír a plast přímo v některých bytových domech. Městská část Brno-střed spolu s magistrátem už takto rozdala téměř 1800 modrých a žlutých popelnic.

 • Následky silného větru

  12:05 do playlistu

  Následky silného větru
  Do Česka se přihnal silný vítr. Podle Českého hydrometeorologického ústavu místy dosahoval rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Jihomoravští hasiči hlásí od rána několik desítek výjezdů, tisíce domácností bylo bez proudu.

 • Výpadky elektrické energie kvůli větru

  14:23 do playlistu

  Výpadky elektrické energie kvůli větru
  Jak už zaznělo, bez dodávek elektrické energie dnes byly jen v Jihomoravském kraji tisíce domácností. Třeba v Bučovicích na Vyškovsku musí energetici řešit výpadky ještě teď. Na místě natáčí Ondřej Šimeček.

 • Textilní průmysl v Brně

  18:23 do playlistu

  Textilní průmysl v Brně
  Moravský Manchester - tak se kdysi přezdívalo Brnu. Dnes areály bývalých textilních továren přebírají jinou funkci. Na místě Vlněny už částečně vyrostla nová administrativní čtvrť. Tradici brněnského textilního průmyslu drží závod Nová Mosilana. Ročně vyr

 • Festival Moravský podzim

  21:20 do playlistu

  Festival Moravský podzim
  Minimalistická opera Einstein na pláži zahájila jubilejní padesátý ročník festivalu Moravský podzim. Netypicky v roli vypravěčky se představila americká folková zpěvačka Suzén Vega. Dveře sálu brněnského Bobycentra zůstaly po celou dobu koncertu otevřené.

Přehrát vše

Související