iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 8. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
5442
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Málo švestek

  0:32 do playlistu

  Málo švestek
  Na Valašsku je letos nedostatek švestek. Může za to únava stromů po loňské nadúrodě, k tomu chladné jaro a dlouhodobé sucho.

 • Rajčata zdražují

  3:45 do playlistu

  Rajčata zdražují
  A vrcholí i sezona dalších plodin. Právě dozrávají rajčata na zahradách, polích i na velkých farmách. Podle pěstitelů je úroda srovnatelná s tou loňskou. Cena rajčat je o něco vyšší - průměrně oproti loňsku o šest korun za kilo.

 • Oprava bazénu Lužánky

  7:56 do playlistu

  Oprava bazénu Lužánky
  V plaveckém areálu za Lužánkami roste nové městské wellness centrum. Za víc než dvacet pět milionů korun tam vzniknou nové sauny i relaxační zóna. Jediný brněnský krytý padesátimetrový bazén je teď kvůli rekonstrukci do začátku září uzavřený.

 • Tichý asfalt

  10:19 do playlistu

  Tichý asfalt
  Měl snižovat hlučnost aut, ale na Vysočině se neosvědčil. Silničáři ani města v kraji nemají dobrou zkušenost s takzvaným tichým asfaltem. Málo vydrží, snižuje hlučnost jen do prvního většího znečištění a je údajně zbytečně drahý. Správci silnic ho tam pr

 • Klimatizace v MHD

  13:07 do playlistu

  Klimatizace v MHD
  Počet vozů s klimatizací v brněnské městské dopravě roste, lidé s ní ale neumí - podle dopravního podniku - zacházet. Hodně cestujících totiž v těchto vozech otevírá okénka, což efektivitu chlazení snižuje. Jen letos dopravní podnik pořídil klimatizaci do

 • Opravy slavkovské zámecké zdi

  15:15 do playlistu

  Opravy slavkovské zámecké zdi
  Zámeckou zeď ve Slavkově u Brna po devíti letech opravují dělníci. Část zdi strhly před devíti lety povodně. Její nová podoba ovšem - už teď před dokončením - vyvolává mezi místními rozdílné názory. Hradba totiž nemohla být znovu postavená z původních cih

 • Novinky ve vlakové dopravě

  18:38 do playlistu

  Novinky ve vlakové dopravě
  A ještě přidáme novinky z vlakové dopravy. Za víc než jednu a půl miliardy korun Správce železnice zmodernizuje a elektrifikuje trať ze Šakvic do Hustopečí na Břeclavsku. Živě s Ondřejem Šimečkem.

 • Pieta v Hodoníně u Kunštátu

  21:46 do playlistu

  Pieta v Hodoníně u Kunštátu
  Lidem se dnes poprvé otevřel Památník holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu. Je v místě, kde býval za druhé světové války takzvaný cikánský sběrný tábor, odkud byli Romové převážení do koncentračních táborů.

Přehrát vše

Související