iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
4814
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oprava haly Vincentka

  0:29 do playlistu

  Oprava haly Vincentka
  Luhačovice mají zpět svou dominantu. Opravenou Halu Vincentka, ve které vyvěrá stejnojmenný léčivý pramen. Ročně se ho tady napije bezmála milion návštěvníků Luhačovic. Další dva až tři měsíce ještě potrvá rekonstrukce kolonády.

 • Znečištěný pramen

  2:29 do playlistu

  Znečištěný pramen
  V Luhačovicích panuje spokojenost, to neplatí o Šitbořicích na Břeclavsku. Lidé tam nemohou pít z léčivého pramene Štengar. Ten podle posledních hydrogeologických rozborů zamořili bakterie. Příčiny vedení obce zatím nezná.

 • Údržba léčivých pramenů

  4:56 do playlistu

  Údržba léčivých pramenů
  Se zástupcem Ministerstva zdravotnictví, konkrétně s vedoucím Českého inspektorátu lázní a zřídel Zdeňkem Třískalou jsme teď ve spojení.

 • Festival mladých filmařů

  10:41 do playlistu

  Festival mladých filmařů
  Mladí filmaři, herci i scénáristi se tento týden sešli v Bystřici nad Pernštejnem na festivalu Start film. Pod vedením odborníků i zkušených profesionálů se tam seznamují s tím, jak vlastně filmy vznikají.

 • Nové kostely

  13:06 do playlistu

  Nové kostely
  Nový kostel uprostřed sídliště. Má vyrůst v brněnské Líšni. Biskupství dnes ukázalo návrhy architektů včetně vítězné varianty. Líšeňské sídliště má 25 tisíc obyvatel. Duchovní centrum tam dnes chybí.

 • Nedostatek vody v Kateřinicích

  15:56 do playlistu

  Nedostatek vody v Kateřinicích
  Šest nových vrtů začali hloubit v Kateřinicích na Vsetínsku. Obec tak reaguje na nedostatek vody. První tři vrty si pořídili už v roce 2012, další přibyl loni, ani to ale nestačí. Obec získala na projekt i státní dotace.

 • Sdílená opravna kol

  18:46 do playlistu

  Sdílená opravna kol
  Dílna v centru Brna, kde si kdokoli může zdarma opravit kolo. Dostane nářadí, rady i občerstvení. Ostatní už ale musí zvládnout sám. U hlavního nádraží v Brně funguje koncept takzvané cyklokuchyně už přes dva roky a před dvěma měsíci se otevřela další díl

 • Koncerty na nádvoří Špilberku

  21:32 do playlistu

  Koncerty na nádvoří Špilberku
  Už podvacáté obsadí nádvoří brněnského hradu klasická hudba. Mezinárodní hudební festival Špilberk letos přinese šest různorodých koncertů. Vše pod širým nebem - a poprvé dnes večer.

Přehrát vše

Související