iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 8. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
5472
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové radary na měření rychlosti

  0:28 do playlistu

  Nové radary na měření rychlosti
  Provoz na hlavních tazích v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku ode dneška kontrolují rychlostní radary. Mají zklidnit řidiče, kteří výrazně ve třech lokalitách překračují rychlost. Pro město pod Beskydy je zpomalení dopravy klíčovou problematikou.

 • V Brně radary chybí

  3:08 do playlistu

  V Brně radary chybí
  Narozdíl od Rožnova pod Radhoštěm a dalších zmíněných oblastí, v mnohem větším městě - v Brně - radary nejsou. Magistrát ale dlouhodobě zvažuje zavedení systému úsekového měření, který pomocí kamer dokáže příliš rychlou jízdu odhalit. Radní zvažují 3 úsek

 • Měření rychlosti

  5:17 do playlistu

  Měření rychlosti
  Veronika Valentová z Centra dopravního výzkumu přidá svůj pohled.

 • Obnova hrádku v Mikulově

  10:12 do playlistu

  Obnova hrádku v Mikulově
  Je známou skalnatou dominantou Mikulova. Kozí hrádek se ale v poslední době začíná rozpadat. Tamními skalisky prorůstá šeřík a narušuje je. Proto teď vedení mikulovské radnice naplánovalo studii obnovy skal i přilehlého území.

 • Velká cena Rakouska

  12:43 do playlistu

  Velká cena Rakouska
  Ani týden po skončení Velké ceny silničních motocyklů ještě není doplacený zalistovací poplatek pro španělského promotéra. Spolek složený z Brna a Jihomoravského kraje totiž zatím čeká na celkové vyúčtování závodu, až pak chce peníze poslat. Mezitím se už

 • Pozorování roje meteorů

  16:43 do playlistu

  Pozorování roje meteorů
  Na noční obloze je v těchto dnech možné zahlédnout jeden z nejjasnějších rojů meteorů - perseidy. Padající hvězdy měli dnes zájemci pozorovat i na Kraví hoře v Brně, třeba z pohodlí vlastního spacáku nebo karimatky.

 • Kontrola kvality ovzduší

  19:37 do playlistu

  Kontrola kvality ovzduší
  Zjistit, jak se lidem dýchá přímo v historickém jádru města, má za úkol speciální vůz. Měří koncentraci prachu a škodlivin. Na náměstí Svobody ho dnes instalovali technici magistrátu. Data bude v lokalitě sbírat do 30. srpna.

 • Otevřená zákulisí divadel

  21:44 do playlistu

  Otevřená zákulisí divadel
  Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo nebo Reduta. Zákulisí všech tří scén Národního divadla Brno si zájemci mohou prohlédnout celý týden, konají se tam komentované prohlídky. Velkým lákadlem je nově opravená Janáčkova scéna. Mahenovo divadlo zatím čeká na

Přehrát vše

Související