iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 7. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5802
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přírodním koupalištím škodí nápor lidí

  0:33 do playlistu

  Přírodním koupalištím škodí nápor lidí
  Až tisíc lidí denně navštěvuje v sezóně zatopený lom u Mariánského mlýna v Mikulově. Masové koupání v této přírodní památce ale podle ochranářů ubližuje rostlinám i živočichům. Obrátili se proto na město, aby tam zřídilo a provozovalo přírodní koupaliště.

 • Nebezpečí přírodních koupališť

  4:27 do playlistu

  Nebezpečí přírodních koupališť
  Koupání v lomech, rybnících nebo jiných přírodních koupalištích může být často nebezpečné. Převážně proto, že na místě nehlídá plavčík, který by mohl při problémech včas zasáhnout. V takových případech platí obecná zásada - neskákat do neznámé vody.

 • Oprava hotelu Avion

  8:32 do playlistu

  Oprava hotelu Avion
  Rekonstrukce funkcionalistického hotelu Avion v centru Brna se po třech letech chýlí ke konci. Stavbaři teď lakují podlahy, majitelé vybírají designový nábytek do pokojů. Místo původně plánovaných kaváren a baru budou nakonec dvě patra věnovaná výstavám o

 • Pecky z Moravy

  10:33 do playlistu

  Pecky z Moravy
  Ovocné stromy vypěstovat z pecek a pak je darovat zájemcům, kteří je zasadí na různá veřejná místa - třeba kolem silnic. Tak funguje nový projekt sdružení Pecky z Moravy. Přispět různými jádry nebo semínky může kdokoliv.

 • Hráz v Troubkách

  12:50 do playlistu

  Hráz v Troubkách
  Protipovodňová hráz, kterou v Troubkách na Přerovsku zřídila obec, musí být rozebrána. Podle odborníků z Povodí Moravy není jako zábrana efektivní. A tak je obec - dva-a-dvacet let od velkých povodních - stále bez ochrany.

 • Zájem o nemocniční kaplany

  15:28 do playlistu

  Zájem o nemocniční kaplany
  Nová pravidla začala platit pro práci nemocničních kaplanů. Ministerstvo zdravotnictví a zástupci církve stanovili, kdo a jak může práci vykonávat. Zájem o péči kaplanů je na jihu Moravy vysoký. Nabízí ji téměř dvě desítky nemocnic nebo hospiců.

 • Ústavní soud o dopravních stavbách

  18:31 do playlistu

  Ústavní soud o dopravních stavbách
  Devět klíčových dopravních staveb v Česku je mimo ohrožení. Ústavní soud nezrušil část zákona, která zrychlila jejich povolovací řízení. Návrh podal Krajský soud v Ostravě na podnět ekologických aktivistů z hnutí Děti Země. Jedna z těchto klíčových staveb

 • Ryhlejší oprava mostu na D1

  21:07 do playlistu

  Ryhlejší oprava mostu na D1
  Omezení dopravy na mostu Vysočina na modernizované „dé jedničce“ bude o více než měsíc kratší, než se původně předpokládalo. Dnes to oznámilo ŘSD s tím, že technologické řešení oprav umožní spustit dopravu na mostě s 35ti denním předstihem

 • Výtvarné sympozium v Mikulově

  22:17 do playlistu

  Výtvarné sympozium v Mikulově
  Ve výtvarný ateliér se už po šest-a-dvacáté proměnily prostory zámku v Mikulově. Tradičnímu sympoziu letos dominuje malba. K vidění ale budou i sochy, například nápis z klíčů, který pracovníci vztyčí v zámeckém parku. Vypůjčili si ho ze Slovenska v rámci

Přehrát vše

Související