iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 7. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
6057
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kůrovec ničí tábořiště

  0:35 do playlistu

  Kůrovec ničí tábořiště
  Zhruba třetině táborů, na které letos vyrážejí brněnští skauti, způsobuje problémy kůrovcová kalamita. Lýkožrout totiž ničí lesy v okolí tábořišť, děti tak do porostů nemohou. Uschlé stromy navíc nestíhají lesníci likvidovat.

 • Tábory obecně

  3:41 do playlistu

  Tábory obecně
  Organizátory táborů neovlivňuje jen, jak zaznělo v reportáži, kůrovec, ale i změna trendů. Tří-týdenních pobytů je už minimum. Převládají týdenní turnusy. Už pět let roste obliba takzvaných příměstských táborů.

 • Uzavřený kostel kvůli prasklinám

  8:28 do playlistu

  Uzavřený kostel kvůli prasklinám
  Kvůli rozsáhlým prasklinám ve zdech a na věži dočasně uzavřelo Brněnské biskupství kostel svaté Máří Magdaleny na rohu Masarykovy a Františkánské ulice. Na vině je nejspíš spodní voda. Opravy potrvají několik měsíců.

 • Následky bouřek

  10:57 do playlistu

  Následky bouřek
  S následky bouřek se včera i dnes dopoledne museli potýkat lidé v Olomouckém, Zlínském a Jihomoravském kraji. Kromě odklízení popadaných stromů a zakrývání stržených střech museli čekat na obnovení dodávek elektrické energie.

 • Pouť do Velehradu

  13:35 do playlistu

  Pouť do Velehradu
  Duchovní start prázdnin. To v sobě obnáší pěší pouť mezi nejznámějšími moravskými svatostánky – svatým Hostýnem na Kroměřížsku a Velehradem na Uherskohradišťsku. Na třídenní putování vyrazila stovka lidí, do cíle u velehradské baziliky dorazí ve čtvrtek.

 • Nový semafor v Lipůvce

  16:03 do playlistu

  Nový semafor v Lipůvce
  Nový semafor v Lipůvce na Blanensku, který si koncem června po obavách o bezpečnost chodců prosadili tamní obyvatelé, zatím může na místě zůstat v provozu. Podle policie plynulost provoz na frekventovaném tahu I/43 výrazně nezhoršuje. Právě to byla podmín

 • Mírnění škod způsobených bobry

  19:41 do playlistu

  Mírnění škod způsobených bobry
  aké stromy upřednostňuje bobr? A jak jeho chutím přizpůsobit výsadbu u řek, aby byly škody po jeho řádění co nejmenší? Tomu se aktuálně věnují vědci z Lesnické a dřevařské fakulty brněnské Mendelovy univerzity.

 • Měsíc autorského čtení

  21:41 do playlistu

  Měsíc autorského čtení
  V Brně začal 20. ročník největšího středoevropského literárního festivalu Měsíc autorského čtení. Vlastní díla na něm budou ve čtyřech zemích prezentovat desítky autorů.

Přehrát vše

Související