iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4928
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nebezpečí utonutí

  0:29 do playlistu

  Nebezpečí utonutí
  Až do čtvrtka je platná výstraha před vysokými teplotami v Jihomoravském kraji. Zítra se podle meteorologů můžou vyšplhat až k 35-ti stupňům. Při ochlazování ve vodě je důležité dodržet zásady bezpečného koupání.

 • Úrazy dětí

  2:43 do playlistu

  Úrazy dětí
  Nejen u vody hrozí dětem nebezpečí - s koncem školního roku a o prázdninách přibývají v ordinacích lékařů případy zlomenin a zhmožděnin. Lehčí zranění si děti často způsobí třeba při takzvaném parkouru nebo při jízdě na koloběžce, občas jsou ale na vině i

 • Rezidentní parkování

  6:26 do playlistu

  Rezidentní parkování
  Poplatek za rezidentní parkování v Brně by měli už zítra odsouhlasit tamní radní. Přitom ještě před volbami někteří z nich slibovali, že ho zruší. Půjde o poslední formální krok před zavedením nového systému rezidentního parkování v režii nové koalice. Pl

 • Sochaři v Baťově vile

  8:53 do playlistu

  Sochaři v Baťově vile
  Řev motorových pil a údery seker se ozývají ze zahrady Baťovy vily ve Zlíně. Neklamné znamení toho, že se koná už 19. ročník mezinárodního sochařského sympózia, pořádaného Nadací Tomáše Bati. Díla mladých umělců musí být hotová do zítřka. Pod ruce jim nah

 • Nové cyklostezky

  11:28 do playlistu

  Nové cyklostezky
  Síť cyklotras na jihu Moravy se letos opět rozšíří. Už teď má skoro šest tisíc kilometrů. Několik nových stezek se pro cyklisty otevírá právě teď, na startu sezony. Třeba v Ratíškovicích na Hodonínsku.

 • Vadné podloží mateřské školy

  13:38 do playlistu

  Vadné podloží mateřské školy
  V havarijním stavu jsou dvě mateřské školy v městské části Brno-sever. Na zdech se objevily praskliny. S opravou budovy v Loosově ulici se začne v srpnu, na náměstí SNP už dokonce za týden - i když se tamní školka opravovala před deseti lety.

 • Výzkum bydlení v Brně

  16:07 do playlistu

  Výzkum bydlení v Brně
  Spokojenost s bydlením nebo náměty na novou výstavbu. Vedení Brna sbírá názory obyvatel na bytovou politiku. Prostřednictvím tazatelů chce oslovit až 1500 lidí. Výsledky odhalí potřeby různých věkových skupin a pomůžou třeba i při tvorbě územního plánu v

 • Oprava mlýnu v Kuželově

  19:00 do playlistu

  Oprava mlýnu v Kuželově
  Dominanta Horňácka je konečně znovu kompletní. Větrný mlýn v Kuželově na Hodonínsku má novou šindelovou střechu a ode dneška i čtyři nové větrné lopaty. Jedna z nejznámějších památek jižní Moravy se po opravě otevře ještě v letošní sezóně.

 • Vzpomínka na Jiřího Ortena

  21:57 do playlistu

  Vzpomínka na Jiřího Ortena
  Jiřího Ortena připomene nový projekt spolku ProArt company. Multižánrový scénický projekt Kde tančí vítr je inspirovaný básníkovou sbírkou Ohnice a premiéru bude mít už dnes - v brněnské věznici na Cejlu. Tam je teď Dominika Řebíková.

Přehrát vše

Související