iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 5. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2770
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zákazy kamionů

  0:30 do playlistu

  Zákazy kamionů
  Zěžké kamiony ode dneška nesmějí projíždět obcí Přítluky na Břeclavsku. Někteří řidiči si tudy zkracovali cestu z dálnice D2 do Rakouska. Denně blízko rodinných domů projely desítky kamionů. Poničily silnici a vinařské sklepy pod ní. Obec stojí na nestabi

 • Kamiony v Luhačovicích

  3:46 do playlistu

  Kamiony v Luhačovicích
  A teď jiný případ - tentokrát z největších moravských lázních - Luhačovic. Tam se tranzitní dopravu snaží z centra města vytěsnit už několik let. Zatím marně. V Otrokovicích na Zlínsku se těžká auta podařilo z města vyhnat už před lety - zákazovými značka

 • Začiná šampionát v hokeji

  6:44 do playlistu

  Začiná šampionát v hokeji
  Hokejové mistrovství světa na Slovensku Češi zahájí večerním utkáním se Švédy. Na zápas přijely do Bratislavy stovky českých fanoušků. Někteří speciálním vlakem, který České dráhy vypravily právě u příležitosti hokejového šampionátu.

 • Omezení na D1

  7:35 do playlistu

  Omezení na D1
  Opravy úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem začnou zítra nanovo - oznámil to ministr dopravy Vladimír Kremlík. Čtrnácti-kilometrový úsek opravovalo od loňského března sdružení několika firem. Kvůli zpoždění jim ale stát vypověděl smlouvu.

 • Mikulovský artefakt

  9:11 do playlistu

  Mikulovský artefakt
  Stálou expozici dějin města Hustopeče obohatil obranný štít z roku 1915. Po letech ho pracovníci z hustopečského muzea objevili v Mikulově - neporušený. Artefakt měl v minulosti povzbudit válečné nadšení a patriotismus.

 • Rozšiřování hřbitovů

  11:32 do playlistu

  Rozšiřování hřbitovů
  Další malé brněnské hřbitovy se rozšiřují. Hotovo už je v Jehnicích, stavba vyšla skoro na sedm milionů korun. Původní pohřebiště bylo skoro plné a zájem o další volná místa obrovský. Úpravy v budoucnu čekají zřejmě taky hřbitov v Medlánkách nebo v Líšni.

 • Neobvyklé vysokoškolské obory

  14:12 do playlistu

  Neobvyklé vysokoškolské obory
  Uchazeči o vysokoškolské studium si můžou vybírat i z netradičních oborů. Učí se pískat hokejové zápasy nebo řídit letový provoz. A třeba Vysoké učení technické v Brně otevírá v září nový studijní program, ve kterém budou studenti používat při zkoumání po

 • Studenti slaví Majáles

  17:10 do playlistu

  Studenti slaví Majáles
  Do Boskovic se po 51-ti letech vrátil Majáles. Oslavy na dnešní odpoledne si tam připravili studenti středních škol. Včetně alegorického průvodu, který městem prošel už odpoledne. Živě s Dominikou Řebíkovou.

 • Víkendové počasí

  19:05 do playlistu

  Víkendové počasí
  Jestli bude venkovním oslavám jara přát počasí, na to se teď zeptáme naší meteoroložky Aleny Zárybnické.

 • Nekorektní humor KKRD Boys na jevišti Husy na provázku

  21:06 do playlistu

  Nekorektní humor KKRD Boys na jevišti Husy na provázku
  Otestovat, co všechno jeviště a divák unesou, se rozhodlo Divadlo Husa na provázku. Na scénu převedlo texty, které píše anonymní parta bloggerů pod jménem KKRD Boys. Jejich příspěvky jsou často vulgární, machistické a silně nekorektní, proto divadlo insce

Přehrát vše

Související