iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2019
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2947
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Metanolová kauza

  0:35 do playlistu

  Metanolová kauza
  Dnes definitivně skončila kauza metanol - největší kriminální případ v novodobé historii Česka. Vrchní soud v Olomouci dnes vynesl pravomocné rozsudky v ostravské větvi případu. Čtyři a půl roku až osm let a čtyři měsíce vězení pro šest prodejců pančované

 • Lihová mafie

  4:24 do playlistu

  Lihová mafie
  Teď připomeneme ještě jeden případ - kauzu lihové mafie. Podobně jako u metanolové kauzy chtěli jeho aktéři zbohatnout prodejem nezdaněného alkoholu. V tomto případě ale lidé neumírali. Lihová mafie ovšem inkasovala stovky milionů korun. I tento případ je

 • Rys v Moravském krasu

  9:06 do playlistu

  Rys v Moravském krasu
  Ochránci přírody pátrají po rysu Kryštofovi. Zvíře, které od září 2016 obývalo Moravský kras, je už půl roku nezvěstné. O případné poznatky prosí i veřejnost. Barbora Měchurová se dnes vypravila do lesa se zoologem Martinem Dul'ou.

 • Plné školy v Tišnově

  11:24 do playlistu

  Plné školy v Tišnově
  Některým rodičům z 12ti obcí u Tišnova hrozí, že nedostanou své děti do škol, do kterých chtějí. Měsíc před zápisem totiž tišnovští zastupitelé zrušili spádové obvody u základních škol a jednostranně vypověděli okolním obcím smlouvy.

 • Kamerové měření ve Vsetíně

  13:48 do playlistu

  Kamerové měření ve Vsetíně
  18 nových kamer s vysokým rozlišením a nočním viděním plánuje pořídit vsetínská radnice. Měly by doplnit nebo nahradit současné, kterých je zhruba stejný počet. Snahu o rozšíření a zkvalitnění dohledového systému řada občanů města vítá.

 • Jak vybrat hračky

  15:34 do playlistu

  Jak vybrat hračky
  Třetina hraček, které loni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, nesplňovala právní nebo bezpečnostní předpisy. Zákazníci by tak při koupi měli dávat přednost certifikovaným výrobkům. Ty vedle kočárků, autosedaček a dalšího dětského zboží, najdou na vele

 • Předsednictvo ANO o vyloučení členů

  17:39 do playlistu

  Předsednictvo ANO o vyloučení členů
  Předsednictvo hnutí ANO dnes řeší vyloučení dvou svých členů, kteří jsou po zásahu policie na radnici Brna-středu ve vazbě. Jde o bývalého radního centrální městské části Jiřího Švachulu a Petra Liškutina, ten vedl odbor investic. Živě s Klárou Bazalovou.

 • Otevření Mahenova památníku

  21:26 do playlistu

  Otevření Mahenova památníku
  Po velké rekonstrukci se dnes lidem otevřel Mahenův památník. Brněnská vila, kde slavný spisovatel a knihovník bydlel, získala nové podlahy nebo dobové vybavení. Život Jiřího Mahena připomíná rozšířená výstava.

Přehrát vše

Související