iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2760
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Práce správce hřbitova

  3:16 do playlistu

  Práce správce hřbitova
  Větší kapacita hřbitova znamená taky víc práce pro jeho správce - ten v závislosti na velikosti areálu nachodí po hřbitově i desítky kilometrů denně. Zjišťovali jsme, co všechno má na starosti.

 • Hory před víkendem

  7:39 do playlistu

  Hory před víkendem
  Zimní sezona vrcholí. Sněhu je na horách a v lyžařských areálech zatím dostatek. Nejvíc ho leží na Lysé hoře, dokonce 170 cm. O víkendu ale přijde výrazná obleva, teploty můžou dosáhnout až 14-ti stupňů a sníh bude odtávat.

 • Univerzitní víkend

  9:27 do playlistu

  Univerzitní víkend
  Hned tři brněnské univerzity letos slaví sté nebo sto-dvacetileté výročí. Všechny tři si k oslavám připravily speciální výroční víno. To své si pracovníci Mendelovy univerzity dokonce sami vypěstovali na univerzitních vinicích a vyrobili ve svém vinařství

 • Epidemie chřipky

  12:10 do playlistu

  Epidemie chřipky
  Nemocných chřipkou a respiračními onemocněními ubylo. Zatímco minulý týden bylo na jihu Moravy přes dva tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel, teď jich je skoro o tři stovky míň. Živě s Barborou Měchurovou.

 • Platy v dopravním podniku

  14:47 do playlistu

  Platy v dopravním podniku
  Víc peněz zřejmě dostanou řidiči i další zaměstnanci brněnského dopravního podniku. Vyplývá to z dnešního jednání o nové kolektivní smlouvě. Zatímco odboráři ze svých požadavků na zvyšování mezd mírně slevili, vedení společnosti poprvé připustilo plošné p

 • Nedostatek logopedů

  16:33 do playlistu

  Nedostatek logopedů
  Za měsíc a půl čekají předškoláky zápisy do škol. Zvyšuje se proto zájem o vyšetření u logopedů. Za špatnou výslovností ale můžou stát vážnější problémy, které je potřeba řešit daleko dřív. Klinických logopedů, kteří je umí odhalit, je ale nedostatek.

 • Oprava historické lokomotivy

  18:56 do playlistu

  Oprava historické lokomotivy
  Vyrobená byla před víc než 70-ti lety, rok 2019 ale může být jejím posledním. Lokomotivě Matěj z Valašského Meziříčí končí osvědčení pro provoz kotle. Cena za náročnou opravu, která by lokomotivu vrátila na koleje, šplhá do milionů korun.

 • Noc bláznů v Mahenově divadle

  21:14 do playlistu

  Noc bláznů v Mahenově divadle
  Kdyby byl Přelet nad kukaččím hnízdem komedie, vypadal by asi takhle, uvádí Mahenova činohra v programu k inscenaci Noc bláznů. Hru z prostředí psychiatrické léčebny má v repertoáru ode dneška.

Přehrát vše

Související