iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 10. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3068
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výzkum chování řidičů

  0:34 do playlistu

  Výzkum chování řidičů
  Speciální měřící auto si pořídili vědci z brněnského VUT. Pomáhat má s výukou i s výzkumem chování řidičů. Zaměří se přitom na lidský faktor při dopravních nehodách, který je pro vědce pořád velkou neznámou.

 • Bezpečnost za snížené viditelnosti

  3:49 do playlistu

  Bezpečnost za snížené viditelnosti
  A s bezpečností na silnicích souvisí i blížící se změna letního času na zimní - snižuje se viditelnost a pro chodce v silničním provozu tak teď začíná nejrizikovější období. Lidé by měli víc dbát na to, aby byli na silnicích vidět.

 • Záchrana při srdeční zástavě

  8:05 do playlistu

  Záchrana při srdeční zástavě
  Jak pomoci člověku při zástavě srdce radili dnes jihomoravští záchranáři. U příležitosti „Evropského dne záchrany života“ v Brně předváděli lidem správnou masáž srdce i použití externího defibrilátoru.

 • Rezidentní parkování pokračuje

  10:06 do playlistu

  Rezidentní parkování pokračuje
  Vedení města dál pokračuje v přípravách na druhou vlnu rezidentního parkování, která má začít v listopadu. Radní dnes neschválili návrh lidovců a pirátů, aby řidiči za parkování ve třech oblastech neplatili.

 • Soud kvůli skládce zeminy

  14:17 do playlistu

  Soud kvůli skládce zeminy
  Případ obří skládky zeminy a suti ve Vážanech nad Litavou dnes začal řešit okresní soud ve Vyškově. Hora nad obcí obsahuje podle posudků kusy asfaltu nebo betonu. Podle obžaloby se hromada postupně sesouvá na sousední pozemky a ničí tak životní prostředí.

 • Odchyt medvěda na Valašsku

  17:23 do playlistu

  Odchyt medvěda na Valašsku
  Zásah proti medvědovi, který páchá škody na Vsetínsku, se přiblížil. Podle ochranářů šelma postupně ztrácí plachost, nevadí jí blízkost lidí a je stále troufalejší. Doporučili proto dnes její odchyt. Speciální klec je právě teď na cestě ze Slovenska na Vs

 • 5 let centra Bioskop

  18:38 do playlistu

  5 let centra Bioskop
  Už 13 000 studentů prošlo kurzy vědeckého výukového centra Masarykovy univerzity Bioskop. To teď slaví 5 let od svého založení. Za tu dobu organizátoři nabídku z původních 6 přírodovědných kurzů rozšířili na 41 hodin pro žáky základních a středních škol,

 • Výstava Vladimíra Kokolii

  21:41 do playlistu

  Výstava Vladimíra Kokolii
  Rozsáhlou výstavu Vladimíra Kokolii otevře brněnská Fait Gallery. Z díla vůbec prvního nositele ceny Jindřicha Chalupeckého ukáže desítky obrazů a kreseb. Výstavě dominují velká barevná plátna.

Přehrát vše

Související