iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3146
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úpravy toků

  0:30 do playlistu

  Úpravy toků
  Do tří slepých ramen řeky Dyje pustí vodohospodáři znovu vodu. V oblasti pod zámečkem Pohansko na jih od Břeclavi dnes předali stavbu firmě. Na rakouské straně už se pracuje od začátku srpna.

 • Jak vznikaly přehrady

  2:56 do playlistu

  Jak vznikaly přehrady
  Vodohospodáři mají za sebou už řadu velkých a nákladných staveb.Jde třeba o přehrady - těch Povodí Moravy spravuje 47. Účel je většinou stejný - zadržování vody v krajině, ochrana proti povodním nebo výroba elektřiny. Stavbu některých vodních děl zachytil

 • Zadržování vody v krajině

  4:46 do playlistu

  Zadržování vody v krajině
  O opatřeních proti suchu živě s klimatologem Alexanderem Ačem.

 • Rekordní koupaliště Riviéra

  9:35 do playlistu

  Rekordní koupaliště Riviéra
  Hranici sto tisíc návštěvníků překonalo od začátku června brněnské koupaliště Riviéra. Už teď se tam přišlo vykoupat o dvacet tisíc lidí víc než loni za celé léto. Do čerstvě zrekonstruovaného areálu se teď podíváme živě za Ninou Krausovou.

 • Oprava kostela v Rožnově

  11:25 do playlistu

  Oprava kostela v Rožnově
  Dřevěný kostel svaté Anny, dominanta skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, je v péči restaurátorů. Ve víc než 70 let staré stavbě bojují s vlhkostí, která ohrožuje nejen dřevo, ale dokonce už i základové kameny.

 • Likvidace úhynu ryb

  13:44 do playlistu

  Likvidace úhynu ryb
  I dnes rybáři pokračovali v likvidaci uhynulých ryb v nádrži Nesyt na Břeclavsku. V největším moravském chovném rybníku žili hlavně kapři. Rybáři už jich vylovili přes 100 tun. Škody přesahují pět milionů korun. Závěrečné práce čekají rybáře ještě zítra d

 • Zpožděná rekonstrukce stadionu

  15:49 do playlistu

  Zpožděná rekonstrukce stadionu
  Rekonstrukce znojemského zimního stadionu se zkomplikovala. Při výměně chladících technologií dělníci zjistili, že je jedna z železobetonových stěn ve špatném stavu. Museli ji proto celou přestavět. Vícepráce budou stát přes půl milionu korun a opravy pro

 • Obsazenost hotelů pro psy

  18:44 do playlistu

  Obsazenost hotelů pro psy
  Léto vrcholí a kromě plných hotelů a kempů jsou obsazené i ubytovací kapacity pro psy. Na celé jižní Moravě funguje 11 psích hotelů. Lidé tam za ubytování svého zvířete zaplatí od 150-ti do tří set korun za den.

 • Mezinárodní hudební festival Špilberk

  21:17 do playlistu

  Mezinárodní hudební festival Špilberk
  Úderem 20. hodiny odstartuje na nádvoří brněnského hradu Špilberk mezinárodní hudební festival v režii brněnské filharmonie. Letošní ročník mimo jiné připomene hned dvakrát sté výročí - vzniku republiky a narození skladatele Leonarda Bernsteina.

Přehrát vše

Související