iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 8. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2121
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Peníze na výzkum rakoviny

  0:34 do playlistu

  Peníze na výzkum rakoviny
  100 milionů korun na vývoj látek pro boj s rakovinou, leukémií nebo nemocemi srdce. Takový grant z evropských peněz získali chemici a biologové z Masarykovy univerzity v Brně. Pomůže jim další čtyři roky financovat výzkum, o který má už teď zájem třeba br

 • Dotace na výzkum

  3:56 do playlistu

  Dotace na výzkum
  A u tématu ještě zůstáváme, trochu analyticky se na dotace podíval Jakub Vácha.

 • Zájem o vysokoškolské koleje

  9:17 do playlistu

  Zájem o vysokoškolské koleje
  Zájem o ubytování na vysokoškolských kolejí přes léto roste. Třeba brněnské VUT letos eviduje o 40 procent víc studentů než loni, kteří chtějí i mimo semestr na kolejích zůstat.

 • Požár lesa na Prostějovsku

  11:52 do playlistu

  Požár lesa na Prostějovsku
  Do dnešního rána zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru lesa nedaleko Otaslavic na Prostějovsku. Smrkový a borovicový porost začal hořet včera odpoledne. Plameny spálily zhruba tři hektary lesa.

 • Klesají hladiny vody

  14:28 do playlistu

  Klesají hladiny vody
  Jižní Moravu čekají ve středu a ve čtvrtek dva nejteplejší dny v tomto týdnu. Letošní prázdniny jsou teplotně nadprůměrné a s minimálními srážkami. To jsou důvody, proč klesají hladiny vodních toků, podobně jako ve Šlapanicích, kde je teď Nina Krausová.

 • Omezení kvůli suchu

  16:13 do playlistu

  Omezení kvůli suchu
  Nejaktuálnější zákaz je v Přerově a dalších 58 obcích v Olomouckém kraji, který platí ode dneška. Tam ale lidé nesmí z veřejného toku ani zalévat. Stejný problém je i na Třebíčsku, kde dnes natáčela Blanka Poulová.

 • Zámky ve vlastnictví soukromníků

  18:08 do playlistu

  Zámky ve vlastnictví soukromníků
  Před necelým rokem a půl koupila zámek se zahradou v Račicích na Vyškovsku soukromá firma. A po několika letech, kdy byl areál veřejnosti nepřístupný, ho částečně otevřela turistům. Do interiéru se ale lidé zatím nepodívají.

 • Výroba kytar na Břeclavsku

  20:32 do playlistu

  Výroba kytar na Břeclavsku
  Oblíbili si je třeba David Koller a Čechomor, ale taky Glenn Hansard nebo Suzanne Vega. Řeč je o dřevěných akustických kytarách, které už 35 let vyrábí firma ve Velkých Němčicích na Břeclavsku.

Přehrát vše

Související