iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 7. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
3121
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Cyklodoprava ve městech

  0:29 do playlistu

  Cyklodoprava ve městech
  Jen osm procent obyvatel Brna a jeho blízkého okolí jezdí do města celoročně na kole. Ukázal to výzkum, který si radnice nechala zpracovat. Podle něj víc než polovina lidí použila kolo při cestě do města aspoň jednou.

 • Přibývá půjčoven kol

  2:53 do playlistu

  Přibývá půjčoven kol
  Jízdě na kole po městě nahrává i rostoucí počet míst, kde si lidé můžou bicykl za poplatek půjčit. V Brně teď nabízejí dvě společnosti dohromady sto padesát kol - a podle jejich zástupců zájem o ně roste. Od začátku července půjčuje kola taky Znojmo.

 • Otevřená silnice u Kuřimi

  6:38 do playlistu

  Otevřená silnice u Kuřimi
  O devět dní dřív oproti původnímu plánu se silničářům podařilo opravit úsek komunikace I/43 mezi Kuřimí a Lipůvkou. Krátce před polednem ho opět otevřeli pro veškerou dopravu.

 • Paruky pro onkologické pacienty

  10:01 do playlistu

  Paruky pro onkologické pacienty
  Ztráta vlasů kvůli chemoterapii - nepříjemnost, která potká téměř každou ženu s onkologickým onemocněním. Velkou psychickou pomocí může být v průběhu léčby paruka, ať už z umělých nebo pravých vlasů.

 • Baťův kanál v Otrokovicích

  12:34 do playlistu

  Baťův kanál v Otrokovicích
  Uprostřed Otrokovic na Zlínsku přístav pro velké nákladní lodě. I když to zní jako fikce, na sklonku 30. let minulého století to byla realita. Náš štáb dnes mapoval prakticky neznámou část historie Baťova kanálu a uprostřed města našel důležité součásti v

 • Léčba svalové atrofie

  15:09 do playlistu

  Léčba svalové atrofie
  Bojují se zákeřnou nemocí, ale taky s neochotou některých pojišťoven hradit nákladnou léčbu. 12 dětí se spinální svalovou atrofií je momentálně na táboře v Hostětíně v Bílých Karpatech. Léčbu nově vyvinutým lékem ale pojišťovny hradí jen polovině z nich.

 • Začíná festival Mendel je vědec

  17:59 do playlistu

  Začíná festival Mendel je vědec
  Festival, který připomíná 196. výročí narození otce genetiky a slavného rodáka Gregora Johana Mendela, odstartoval v Brně. Do zahrad Augistiniánského opatství, kde vědec působil, teď míříme za Michalem Cagalou.

 • Dobrovolníci čistí židovský hřbitov

  21:09 do playlistu

  Dobrovolníci čistí židovský hřbitov
  Začal tradiční prázdninový úklid židovského hřbitova v Holešově na Kroměřížsku. Dobrovolníci tam čistí staleté náhrobky a odstraňují plevel. Přijeli kvůli tomu dokonce až z Mexika.

Přehrát vše

Související