iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3560
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oprava železničních mostů v Brně

  0:28 do playlistu

  Oprava železničních mostů v Brně
  Dvě velké rekonstrukce železničních mostů omezí od poloviny července až do prosince provoz na brněnském hlavním nádraží. Zhruba stovka spojů denně, které běžně přijíždějí na pátou a šestou kusou kolej, bude mít konečnou už v Horních Heršpicích.

 • Oprava budovy nádraží

  3:24 do playlistu

  Oprava budovy nádraží
  Do konce příštího roku má být kompletně opravená budova brněnského hlavního nádraží. Aspoň podle smlouvy, kterou už před deseti lety uzavřely České dráhy se společností Brno New Station Development.

 • Sklizeň levandulí s předstihem

  9:42 do playlistu

  Sklizeň levandulí s předstihem
  Rozkvetly levandule na několika-hektarovém poli u Staroviček na Břeclavsku. Letos díky horkému počasí s dvou-týdenním předstihem. Farmáři právě začínají s jejím sběrem. Hotovo budou mít zhruba za měsíc, práce se pak přesunou do dílen.

 • Pochybení ŘSD v zakázce o D2

  11:55 do playlistu

  Pochybení ŘSD v zakázce o D2
  Po rozbité dálnici D2 musejí lidé jezdit dál kvůli chybě Ředitelství silnic a dálnic. Nezvládlo vysoutěžit firmu, která měla opravit deseti-kilometrový úsek u Podivína.

 • Čištění Brněnské přehrady

  14:47 do playlistu

  Čištění Brněnské přehrady
  Začala třetí etapa čištění Brněnské přehrady od sinic. V následujících pěti letech se na něm bude finančně stejnou mírou podílet město Brno a Jihomoravský kraj.

 • Výzkum hodnot a postojů

  16:48 do playlistu

  Výzkum hodnot a postojů
  Šťastnější, ale míň tolerantní. Takoví jsou Češi ve zkratce podle výsledků evropského výzkumu hodnot, které dnes představili vědci z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

 • Plavec v Baťově kanále

  19:27 do playlistu

  Plavec v Baťově kanále
  Pokus o první sólo přeplavání Baťova kanálu si ke svým 40cátinám nadělil plavec Marek Jedlička. Svým sportovním výkonem chce ale především oslavit 80. výročí dokončení této unikátní vodní cesty.

 • Dvě generace sklářů na Špilberku

  21:57 do playlistu

  Dvě generace sklářů na Špilberku
  Tvorbu dvou generací sklářů srovnává aktuální výstava Muzea města Brna. Na hradě Špilberk vedle sebe staví práce nejmladší generace sklářských výtvarníků a těch, kteří tvořili už před 60-ti lety.

Přehrát vše

Související