iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
2188
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nezaměstnanost v regionu

  0:29 do playlistu

  Nezaměstnanost v regionu
  Nezaměstnanost v dubnu znovu poklesla, na jižní Moravě je už pod čtyřmi procenty. To je ale komplikace pro zaměstnavatele - nemají dost lidí, a tak se snaží nalákat nové pracovníky na různé benefity nebo náborové příspěvky.

 • Nezaměstnanost v regionu

  3:59 do playlistu

  Nezaměstnanost v regionu
  Živě s ekonomem Danielem Němcem z Masarykovy Univerzity.

 • Brigádníci si polepší

  7:24 do playlistu

  Brigádníci si polepší
  Díky nízké nezaměstnanosti si taky třeba studenti na jižní Moravě letos na letních brigádách vydělají až o dvacet procent víc než vloni. Zaměstnavatelé se o zájemce přetahují a nabízejí kromě vyššího platu taky různé výhody. Nouzi o zaměstnance mají hlavn

 • Dohady na radnici v Kroměříži

  11:06 do playlistu

  Dohady na radnici v Kroměříži
  Převrat ve vedení Kroměříže se nekonal. O odvolání starosty města Jaroslava Němce zastupitelé na svém odpoledním jednání nehlasovali. Starosta před měsícem opustil hnutí ANO, jeho zastupitelé ho za tento krok ostře kritizovali. Živě s Josefem Kvasničkou.

 • Hospice na Vysočině

  13:14 do playlistu

  Hospice na Vysočině
  Jediným krajem v Česku, který zatím nemá kamenný hospic, je Vysočina. Lidé tam o něj usilují už 5 let. Zatím marně. O nevyléčitelně nemocné a umírající se tak stará 7 hospicových sdružení. Kraj jim ročně dává na provoz 11 milionů.

 • Hrdinský čin školáka

  15:11 do playlistu

  Hrdinský čin školáka
  Zachoval chladnou hlavu a duchapřítomnost - a teoretické znalosti dokázal ve vypjatém okamžiku použít. Třináctiletý Martin z Brna pomohl zachránit spolužáka při dopravní nehodě. Dnes ho za to ocenil ředitel školy.

 • Boj s pneumokokem

  17:39 do playlistu

  Boj s pneumokokem
  Vážnou pneumokokovou infekcí vloni onemocnělo jen na jižní Moravě 42 lidí. To je o třetinu víc než v roce 2016. Nemoc postihuje hlavně malé děti a seniory. A ti na ni taky častěji umírají. Proti onemocnění se dá přitom očkovat. Lidé toho ale skoro nevyuží

 • Oprava zámku v Čechách pod Kosířem

  20:23 do playlistu

  Oprava zámku v Čechách pod Kosířem
  Oprava střechy na zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku se protáhne do příštího roku. A to kvůli letní kolonii netopýrů, které dělníci objevili na zámecké půdě. Jde o chráněného netopýra vrápence, který se teď rozmnožuje.

Přehrát vše

Související