iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 3. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2766
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ochrana vody v Moravském Písku

  0:28 do playlistu

  Ochrana vody v Moravském Písku
  Prameniště pitné vody nebo těžba štěrkopísku – horké téma pro obyvatele Jižní Moravy. Soukromá firma by u Moravského Písku ráda těžila 350 tisíc tun štěrku za rok, proti jsou vodohospodáři a desítky měst a obcí z regionu.

 • Zadržování vody

  3:28 do playlistu

  Zadržování vody
  Nedostatek zimních srážek se už teď na jaře začíná projevovat na některých tocích a nádržích v regionu. Třeba správa Chráněné krajinné oblasti Pálava na podzim vybudovala několik tůní, které měly přes zimu vodu zadržet.

 • Opatření kvůli moru prasat

  7:23 do playlistu

  Opatření kvůli moru prasat
  Nové opatření kvůli africkému moru prasat vyhlásila Státní veterinární správa. Myslivcům na Zlínsku nařídila důkladně prohlédnout zamořenou oblast a dohledat uhynulá divoká prasata. Lhůta pro splnění úkolu je 30 dnů. Podrobnosti teď doplní Luboš Dostál.

 • Priory se změní v Alzheimercentra

  9:57 do playlistu

  Priory se změní v Alzheimercentra
  Z kdysi velmi populárních obchodních domů Prior v Otrokovicích a v Kroměříži se jejich majitelé rozhodli udělat soukromá zdravotnická zařízení pro nemocné seniory. Na trhu je nedostatek míst zejména pro lidi trpící Alzheimerem.

 • Vyšetřování vraždy ve Vyškově

  12:28 do playlistu

  Vyšetřování vraždy ve Vyškově
  Policisté ve Vyškově vyšetřují možnou vraždu. Přivolaní záchranáři dnes ráno vyjížděli k nehybnému muži v Dědické ulici - pomoct mu už ale nemohli. Kriminalisté na místě stále zajišťují stopy.

 • Vyšetřování vraždy ve Vyškově

  14:11 do playlistu

  Vyšetřování vraždy ve Vyškově
  Do Vyškova se teď podíváme živě za kolegou Jakubem Váchou.

 • Znojmo zavádí turistické poplatky

  16:30 do playlistu

  Znojmo zavádí turistické poplatky
  Znojmo se od dubna připojí k městům a obcím, kde turisté platí takzvaný poplatek za lázeňský a rekreační pobyt. Provozovatelé hotelů, penzionů i ubytování v soukromí budou do městské kasy odvádět deset korun za jednoho dospělého ubytovaného na den.

 • Svět kostiček

  19:34 do playlistu

  Svět kostiček
  Jeden a půl milionu kostiček Lega zaplnilo šest místností slavkovského zámku. Turistickou sezonu tam zahajuje výstava téměř osmi set exponátů vytvořených z této populární stavebnice - autoři se inspirovali filmem i městským životem.

 • Opera Kocour v botách

  21:12 do playlistu

  Opera Kocour v botách
  Prostřednictvím známé pohádky o kocourovi v botách můžou děti poprvé nahlédnout do operního světa. Inscenaci určenou divákům od čtyř let nastudoval soubor Janáčkovy opery v Brně - uvádí ho v komorním prostředí divadla Reduta.

Přehrát vše

Související