iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 1. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2184
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výzkum v Antarktidě

  0:32 do playlistu

  Výzkum v Antarktidě
  Druhá skupina vědců z Masarykovy univerzity dnes odletí do Antarktidy. První část výpravy už čeká v chilském přístavu. Na základnu je společně odveze ledoborec. Na polární stanici budou pokračovat v dlouhodobých výzkumech.

 • Výzkum lišejníků

  3:33 do playlistu

  Výzkum lišejníků
  Jedním z mnoha zkoumaných druhů v Antarktidě budou tamní lišejníky - rostliny malého vzrůstu, které přežijí i v extrémních podmínkách – v mrazu i suchu.

 • Výzkum v Antarktidě

  5:51 do playlistu

  Výzkum v Antarktidě
  Živě s vedoucím ĺetošní výpravy do Antarktidy Pavlem Kaplerem.

 • Špatné doručování novin

  10:34 do playlistu

  Špatné doručování novin
  Deseti-tisíce lidí v Česku nedostávají od začátku roku do schránek noviny, které mají předplacené. Týká se to i jižní a východní Moravy. Roznos totiž převzaly od České pošty společnosti PNS a Mediaservis - nemají ale dostatek doručovatelů.

 • Nehoda ve vlaku u soudu

  13:29 do playlistu

  Nehoda ve vlaku u soudu
  Průvodčí a vlakvedoucí dnes stanuly před olomouckým okresním soudem. Ten otevřel případ tragické nehody, při které před dvěma lety po pádu z vlaku zemřela dvouletá dívka.

 • Africký mor prasat

  15:59 do playlistu

  Africký mor prasat
  Africký mor prasat není rizikem jen pro Zlínsko nebo Česko, ale pro celou Evropu. Údaje o nově uhynulých kusech veterináři každý den doplňují do světové databáze infekčních chorob zvířat.

 • Problémy s evropskými dotacemi

  18:51 do playlistu

  Problémy s evropskými dotacemi
  ři projekty na jihu Moravy mají být vyňaty z evropských dotací. Jde o Farmu Bolka Polívky, rekonstrukci funkcionalistické kavárny ERA v Brně a stavbu bobové dráhy v Němčičkách na Břeclavsku.

 • Češi pomáhají v Tibetu

  21:56 do playlistu

  Češi pomáhají v Tibetu
  Prvního ledna šly v zimě vůbec poprvé do školy děti ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu. Škola leží ve výšce 3 a půl tisíce metrů nad mořem - díky brněnskému hnutí Brontosaurus a odborníkům z VUT teď funguje i v zimě.

Přehrát vše

Související