iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 5. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2370
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poplatiky za odpad lze na přepážkách platit jen osobně

  0:29 do playlistu

  Poplatiky za odpad lze na přepážkách platit jen osobně
  Už jen dva týdny zbývají lidem v Brně na zaplacení poplatku za svoz komunálního odpadu. Magistrát je vybízí, aby tak učinili nejlépe bezhotovostním převodem - tedy přes internetové bankovnictví. Skoro polovina lidí se přesto vydala k překážkám osobně. Tam

 • Novinka v třídění odpadů

  2:50 do playlistu

  Novinka v třídění odpadů
  Na poplatcích za odpad se dá ušetřit i díky třídění. V Prostřední Bečvě na Vsetínsku zavedli novinku, která to umožní - Evidenční systém odpadů. První čtvrtletí letošního roku ukázalo, že starostův nápad funguje. Ušetří díky němu obec i její obyvatelé.

 • Pátrání po pohřešované

  8:15 do playlistu

  Pátrání po pohřešované
  Ani dnešní několika-hodinové pátrání nedaleko obce Nechvalín na Hodonínsku nepřineslo žádný pokrok ve vyšetřování případu pohřešované 42-leté ženy. Ta zmizela koncem března, doma nechala dopis a dvě děti. Její manžel krátce poté spáchal sebevraždu.

 • Simulační centrum

  9:47 do playlistu

  Simulační centrum
  Nové simulační centrum pro budoucí lékaře vznikne v bohunickém kampusu Masarykovy univerzity. Trénovat v něm budou stovky studentů ze všech ročníků. Práce, které přemění stávající univerzitní parkoviště na cvičnou nemocnici, vyjdou na 880 milionů korun. D

 • Přívalové deště

  12:33 do playlistu

  Přívalové deště
  Jižní Moravu zasáhly o víkendu přívalové deště. Naposledy včera ve Velkých Opatovicích na Blanensku. Velká voda zatopila tamní silnice a sklepy rodinných domů. Škody pomáhala až do noci likvidovat padesátka hasičů. Místní se s nimi ale vypořádávali ještě

 • Z Jihlavy do Třebíče půl roku po objížďkách

  14:28 do playlistu

  Z Jihlavy do Třebíče půl roku po objížďkách
  Na půl roku se dnes v Brtnici na Jihlavsku uzavřela výpadovka na Třebíč. Byla už v dezolátním stavu a pro řidiče nebezpečná. Silnice je součástí hlavního tahu z Jihlavy do Třebíče, denně po ní projedou tisíce aut.

 • Problém s dotacemi pro sportovce

  17:42 do playlistu

  Problém s dotacemi pro sportovce
  Ministerstvo školství tento týden částečně obnoví financování českého sportu, zastavené po aféře s ovlivňováním dotací. Kluby dostanou peníze na sportování dětí a mládeže, stop stav dál platí v investicích. Problém třeba pro Sokoly z Uherského Hradiště. A

 • Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří

  20:43 do playlistu

  Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří
  Tři tisíce lidí zavítaly v sobotu na Den otevřených dveří České televize v Brně. Nahlédly do studií i zázemí. Letos poprvé nemuseli návštěvníci na prohlídku čekat několik hodin ve frontě, využili takzvané časové vstupenky.

 • Moc muzí a galerií v Kroměříži

  22:26 do playlistu

  Moc muzí a galerií v Kroměříži
  Mimořádně až do večerních hodin a netradičně zcela zadarmo si dnes můžou lidé prohlédnout muzea a galerie v Kroměříži. Ta se tak řadí k prvním městům u nás, která slaví letošní mezinárodní den muzeí.

Přehrát vše

Související