iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 4. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
2263
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový vrt na zemní plyn

  0:33 do playlistu

  Nový vrt na zemní plyn
  Nový vrt na ropu nebo zemní plyn – v Žarošicích na Hodonínsku bude sonda hledat suroviny ve víc než dvou-kilometrové hloubce. K současným zhruba sto sedmdesáti vrtům tak přibude další. Těžba Moravských naftových dolů loni kvůli nižším cenám ropy a plynu k

 • Těžba nerostných surovin

  3:21 do playlistu

  Těžba nerostných surovin
  Mezi strategické suroviny, které se u nás těží, nepatří jen zemí plyn, ale taky uran. Důl Rožná na Vysočině je dokonce posledním místem svého druhu ve střední Evropě. I tak tam ale těžba končí. Minulý týden odešlo na 170 zaměstnanců a do konce roku by se

 • Kontroly dětských hřišť

  7:36 do playlistu

  Kontroly dětských hřišť
  S rostoucí teplotou přibývá taky dětí na hřištích. Ve Zlíně je v pohotovosti jejich inspektor - na začátku jara musí zkontrolovat všech 250 dětských hřišť - včetně těch nejmenších v okrajových částech města. Nejvíc závad našel inspektor na těch, která od

 • Nové květinové záhony

  9:31 do playlistu

  Nové květinové záhony
  Města se snaží do svých ulic dostat víc zeleně. Třeba v Brně se vysazují nové květinové záhony. Letošní jarní výsadbu poprvé - možná překvapivě - platí společnost SAKO z prodeje vysloužilého zboží. Na květinové záhony se tak už vybraly desetitisíce korun.

 • Kontroverzní průvodce

  11:47 do playlistu

  Kontroverzní průvodce
  Nový průvodce městem Brnem čelí kritice. V sobotu ho vydalo brněnské Turistické informační centrum. Kontroverzi vyvolala krátká kapitola, která ironicky popisuje některá okolní města. Proti tomu se ohradili tamní starostové. Do věci se dnes proto vložil i

 • Nebezpečí lesních požárů

  13:47 do playlistu

  Nebezpečí lesních požárů
  Náročný víkend mají za sebou jihomoravští hasiči. Zasahovali u 15ti lesních požárů. Vesměs hořelo ve velmi těžko přístupném terénu, ve dvou případech tak musel s hašením pomáhat i vrtulník. Riziko požárů v přírodě může zažehnat až vydatný déšť.

 • Opravy nadjezdů

  16:05 do playlistu

  Opravy nadjezdů
  Do rekonstrukce dvou důležitých nadjezdů se dnes pustili silničáři ve Zlínském kraji. Pro řidiče to na obou místech znamená několika-měsíční dopravní komplikace, pro kraj aktuálně nejdůležitější dopravní investice.

 • Sběr medvědího česneku

  19:21 do playlistu

  Sběr medvědího česneku
  Jarní počasí přeje oblíbenému medvědímu česneku. Lidé pro něj často míří i do chráněných rezervací, třeba do lužních lesů Litovelského Pomoraví. Tam teď hlídkují i strážci přírody, sběračům můžou dát i tisíci-korunovou pokutu.

 • Bratři Čapkové v Huse na Provázku

  21:45 do playlistu

  Bratři Čapkové v Huse na Provázku
  Povídání o pejskovi a kočičce, ale taky příběh bratří Čapků. Nová inscenace brněnské Husy na Provázku má zaujmout celou rodinu. Spojuje známou pohádku s odkazy na válečnou dobu, nebo na další autory dětských knih.

Přehrát vše

Související