iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2429
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změny v přidělování míst v domovech

  0:29 do playlistu

  Změny v přidělování míst v domovech
  Brno se chystá na revoluci v péči o seniory. Radní schválili novou koncepci, která má od základu změnit postup, jakým se přidělují místa v domovech. Vznikne centrální systém, který upřednostní ty nejvíc potřebné. Radní taky plánují rozšířit počet dosavadn

 • Sdílené bydlení

  3:30 do playlistu

  Sdílené bydlení
  Trendem posledních dvou let je výstavba alternativního bydlení pro seniory - tzv. sdílené a komunitní domy. Na jižní Moravě v takových zařízeních bydlí už desítky seniorů, další se do nových budou stěhovat letos.

 • Změny v krajské nemocnici

  6:03 do playlistu

  Změny v krajské nemocnici
  Radikální změna ve zlínské nemocnici , ještě radikálnější pak v systému zdravotnictví Zlínského kraje. Krajská rada dnes odvolala ředitele krajské nemocnice Tomáše Bati - Pavla Calábka. Už za dva měsíce mají mít čtyři krajské nemocnice jednotné vedení. Za

 • Veletrhy Brno bilancují

  10:27 do playlistu

  Veletrhy Brno bilancují
  Brněnským veletrhům se v roce 2016 dařilo. Poprvé od ekonomické krize v roce 2008 se obrat společnosti přehoupl přes jednu miliardu korun. Další podrobnosti zjišťoval kolega Jakub Vácha.

 • Nový olomoucký hejtman

  13:22 do playlistu

  Nový olomoucký hejtman
  Olomoucký kraj vede ode dneška nový hejtman – poslanec Ladislav Okleštěk z hnutí ANO. Ve funkci nahradil spolu-straníka Oto Koštu. Toho dnes zastupitelé kraje odvolali. Jde o prvního hejtmana za dobu existence krajů, který tímto způsobem přišel o funkci.

 • Vývoj po výbuších v Poličce

  15:32 do playlistu

  Vývoj po výbuších v Poličce
  Do Poličských strojíren se dnes porvé od čtvrtečních explozí ve výrobní hale mohli vrátit alespoň někteří zaměstnanci. Zároveň na místě výbuchu pracují policejní vyšetřovatelé a pyrotechnici.

 • Vyplácení příspěvků na jízdenky začalo

  18:29 do playlistu

  Vyplácení příspěvků na jízdenky začalo
  Dotaci ve výši 1 425 korun začal vyplácet brněnský magistrát držitelům roční předplatní jízdenky. Dnes na vyřízení žádosti o příspěvek čeká asi 19 tisíc lidí. Od začátku týdne by mělo být - podle vedení města - obslouženo až 500 žadatelů denně.

 • Bourání přístaveb zlínského Domu umění

  20:37 do playlistu

  Bourání přístaveb zlínského Domu umění
  Proměna bývalého zlínského Domu umění zpět v Památník Tomáše Bati vstoupila do nejviditelnější fáze. Právě teď dělníci bourají boční přístavby.

 • Historie brněnských kin

  22:34 do playlistu

  Historie brněnských kin
  Kam chodili do kina obyvatelé Brna v první polovině 20. století. Část brněnské historické kulturní scény zdokumentovali výzkumníci z Masarykovy univerzity. Během osmi let vyzpovídali víc než osmdesát pamětníků.

Přehrát vše

Související