iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1646
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Budování dopravní infrastruktury

  1:06 do playlistu

  Budování dopravní infrastruktury
  Plánované rozšíření Žabovřeské ulice v Brně se komplikuje. Pro stavbu, která má být součástí Velkého městského okruhu, chybí magistrátu poslední pozemky. Během let navíc zastaralo posouzení vlivů na životní prostředí.

 • Budování dopravní infrastruktury

  4:30 do playlistu

  Budování dopravní infrastruktury
  Zastaralé posudky vlivu na životní prostředí ovlivní i jeden úsek obchvatu Znojma. S tou částí stavby, která se měla rozjet letos, ale nakonec ŘSD skutečně počítá.

 • Moravské náměstí bez trhovců

  7:34 do playlistu

  Moravské náměstí bez trhovců
  Z Moravského náměstí zmizeli prodejci. Zastupitelé Brna-středu rozhodli, že trhy na frekventovaném místě v centru města omezí. Ani na tradičním Zelném trhu ale většina prodejců není spokojená.

 • Na koloběžce do školy

  9:55 do playlistu

  Na koloběžce do školy
  Při cestě do školy vyměnit auto za kolo, koloběžku, autobus nebo procházku - cíl nového projektu Centra dopravního výzkumu, do kterého se už na jižní a východní Moravě zapojila desítka škol.

 • Budoucnost pískovny v Černovicích

  12:53 do playlistu

  Budoucnost pískovny v Černovicích
  Brno pošle mimořádnou kontrolu do prostoru pískovny Černovice. Jejím cílem bude definitivně potvrdit nebo vyvrátit, jestli je tam uložený nebezpečný odpad. Aktuality živě z místa s Jakubem Ščurkevičem.

 • Nové singletraily pro cyklisty

  15:22 do playlistu

  Nové singletraily pro cyklisty
  V Moravském krasu dnes otevřeli osmadvacet kilometrů stezek pro terénní cyklisty. Takzvané single-traily jsou první svého druhu na jižní Moravě.

 • Zvony na Zelené hoře

  17:05 do playlistu

  Zvony na Zelené hoře
  Do poutního kostela na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou se po 75 letech vrátily zvony. Dnes je tam dovezl zvonař Petr Rudolf Manoušek ze Zbraslavi. Věřící je poprvé uslyší odbíjet koncem května.

 • Běh pro Světlušku

  19:02 do playlistu

  Běh pro Světlušku
  Brněnský park v Lužánkách včera rozzářilo téměř tisíc čelovek účastníků nočního běhu. Startovné putovalo nadaci Světluška - na podporu nevidomých se podařilo vybrat přibližně 350 000 korun.

 • Replika starého trolejbusu

  21:20 do playlistu

  Replika starého trolejbusu
  Připomínal spíš kočár a vozil cestující i poštu. Repliku víc než sto let starého trolejbusu teď dokončuje kolář v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Nejdřív vyrobil kola, celého půl roku mu pak trvala samotná karoserie.

Přehrát vše

Související