iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2016
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1499
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ve Vacenovicích chybí stavební pozemky

  1:11 do playlistu

  Ve Vacenovicích chybí stavební pozemky
  Zájem o bydlení v obcích okolo Brna neklesá - spíš naopak. Někde už příliš možností pro růst ani není. A týká se to i obcí dál od krajského města. Například ve Vacenovicích mezi Kyjovem a Hodonínem už obec nemá k dispozici vůbec žádné stavební pozemky.

 • Zabydlování zahrádkářských kolonií

  6:33 do playlistu

  Zabydlování zahrádkářských kolonií
  A my se podíváme na další příklad. Pořád víc lidí trvale žije v zahrádkářských koloniích nebo chatových osadách. Důkazem je třeba Cínová hora na okraji Znojma. Tam za posledních 15 let vyrostla regulérní část města. Trvalý pobyt tam má přes 140 lidí.

 • Nový systém parkování

  12:35 do playlistu

  Nový systém parkování
  Kde v Uherském Hradišti nejlíp zaparkovat? Řidiči se to dozvídají ještě před příjezdem do centra. Obsazenost velkých záchytných parkovišť zjistí na webu i na tabulích u silnice.

 • Půl roku pomoci uprchlíkům

  14:39 do playlistu

  Půl roku pomoci uprchlíkům
  Dnes je to právě půl roku, co na hranice Evropských zemí vyrazili dobrovolníci z celého Česka pomáhat uprchlíkům. Za tu dobu se jich tam vystřídalo na dva a půl tisíce. Dnes se rozhodli to lidem připomenout.

 • Soudní spor o příjezdovou cestu

  17:34 do playlistu

  Soudní spor o příjezdovou cestu
  Horácké divadlo v Jihlavě vyhrálo soudní spor o příjezdovou cestu ke garážím, kde parkuje své autobusy. Majitel pozemku je už několik měsíců do garáží nechce pouštět a to i přesto, že mu to přikazuje věcné břemeno zakotvené ve smlouvě.

 • Speciální služby knihoven

  20:01 do playlistu

  Speciální služby knihoven
  Březen je mezi knihovníky už desítky let vyhlášený jako měsíc čtenářů. Knihovny pro ně připravují různé akce, ale taky nabízejí nové speciální služby. Chtějí tak přilákat co nejvíc nových lidí a zároveň si udržet ty stávající.

 • Nová sezóna v Moravské galerii v Brně

  21:59 do playlistu

  Nová sezóna v Moravské galerii v Brně
  Netradiční portréty nebo instalace patřící do soudobého umění. Výstavy děl Patricie Fexové a Jána Mančušky v Pražákově paláci zahajují novou sezónu Moravské galerie v Brně.

Přehrát vše

Související