iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1436
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podpora učňovských oborů

  1:12 do playlistu

  Podpora učňovských oborů
  Stipendia, příspěvky na jízdné nebo ubytování pro mladé učně. To jsou benefity, které teď stále častěji pocházejí od soukromých firem. Žákům středních škol nabízejí podporu, aby si zajistily nové pracovníky, ale taky zachovaly méně atraktivní obory.

 • Zemědělce na jihu Moravy trápí sucho

  9:39 do playlistu

  Zemědělce na jihu Moravy trápí sucho
  Jihomoravské zemědělce trápí sucho. Především na Znojemsku a na Břeclavsku čekají na déšť místy až 7 týdnů. Nejpostiženější jsou obiloviny.

 • Letní uzavírky začínají

  12:07 do playlistu

  Letní uzavírky začínají
  Řidičům na jižní Moravě už teď komplikují cestu letní uzavírky. Letos víc, než dřív. V tomtéž období se totiž v řadě obcí sešlo hned několik dotačních projektů na opravy.

 • Přibývá uprchlíků z Kuby a Ukrajiny

  15:04 do playlistu

  Přibývá uprchlíků z Kuby a Ukrajiny
  V přijímacím středisku v Zastávce u Brna požádalo od začátku roku o azyl 559 cizinců. Víc než polovina jich přišla do Česka z Ukrajiny. Uprchlíků z válkou zasažené Sýrie zatím nepřibývá. Naopak narostl počet žadatelů o azyl z Kuby.

 • Konference proti plagiátorům

  17:28 do playlistu

  Konference proti plagiátorům
  Moderní boj proti plagiátorům - desítky odborníků ho řeší na speciální konferenci, kterou pořádá Mendelova univerzita v Brně. Podvodníky se hlavně na univerzitách daří odhalovat čím dál lépe a rychleji - díky moderním technologiím.

 • Novinky v Národním parku Podyjí

  19:50 do playlistu

  Novinky v Národním parku Podyjí
  Rozšířený památník Železné opony nebo opravená Papírna - na novou sezónou připravili pracovníci Národního parku Podyjí pro turisty hned několik novinek. Lákat na Znojemsko tak chtějí ještě víc českých i zahraničních návštěvníků.

 • Jednodenní festival oživil dům Leoše Janáčka

  22:01 do playlistu

  Jednodenní festival oživil dům Leoše Janáčka
  Jednodenní festival v režii pracovníků a studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity měl za úkol oslavit místo, kde skladatel tvořil, a pomoct ostatním objevit jeho genia loci.

Přehrát vše

Související