iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 1. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
1525
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ochrana přírody vs. nová výstavba

  1:04 do playlistu

  Ochrana přírody vs. nová výstavba
  Stavbu obchodního centra v Tišnově zastavil brněnský krajský soud. Stavební úřad - podle něj -nezohlednil, že v místě žije chráněná kudlanka nábožná. Uspěli tak obyvatelé okolních domů, kteří proti stavbě na území bývalé pily protestovali.

 • Zlín chystá referendum o hazardu

  6:36 do playlistu

  Zlín chystá referendum o hazardu
  Zlín se připravuje na zítřejší referendum o budoucnosti hazardu. Lidé budou rozhodovat o tom, jestli mají herny úplně zmizet z celého města. Hlasování potrvá od osmi do 20 hodin.

 • Nová pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou

  9:54 do playlistu

  Nová pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou
  Pacienti s roztroušenou sklerózou na Vysočině mohou využít nové rehabilitační pomůcky, které získala Nemocnice Jihlava. Určeny jsou asi třem stovkám pacientů, kteří se zde se zákeřnou nevyléčitelnou nemocí léčí.

 • Jeskyně ohrožují plísně

  11:42 do playlistu

  Jeskyně ohrožují plísně
  Unikátní aragonitovou výzdobu Zbrašovských jeskyní v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku ohrožují plísně. Napadají krystaly aragonitu, a to po celé délce návštěvní trasy. Jeskyňáři je nyní stříkají speciálními roztoky.

 • Likvidace následků ledovkové kalamity

  14:02 do playlistu

  Likvidace následků ledovkové kalamity
  Měsíc a půl po ledovkové kalamitě, která ochromila jižní Moravu, dnes začali lesníci odstraňovat stromy popadané pod tíhou ledové krusty. U Mohelna nedaleko Náměště nad Oslavou musí vyčistit asi tisíc hektarů lesa.

 • Obce pod státní správou chystají volby

  15:35 do playlistu

  Obce pod státní správou chystají volby
  Slavníč na Havlíčkobrodsku a Růženou na Jihlavsku čekají už příští sobotu náhradní volby do obecních zastupitelstev. Ty řádné podzimní se tu vůbec nekonaly, nepodařilo se totiž složit kandidátky. Obě obce tak od října vede státní správce.

 • Zvláštní dopravní značky

  19:30 do playlistu

  Zvláštní dopravní značky
  Pro autory nápadu symbolika, pro jiné možná provokace. Nestandardní dopravní značky se objevily u obce Kněževes na Blanensku. Sdružení Moravská národní obec jimi chce připomenout kudy vedla hranice mezi Čechami a Moravou.

 • HaDivadlo hraje o mládí a smrti

  21:37 do playlistu

  HaDivadlo hraje o mládí a smrti
  Die young! neboli Zemři mladý! - provokuje nejnovější inscenace brněnského HaDivadla. Na multižánrovém projektu spolupracovalo hned několik tvůrců, kteří se – každý po svém - vyjádřili k odkazu mystického klubu 27.

Přehrát vše

Související