iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2014
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1313
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Investice do železnice v regionu

  0:55 do playlistu

  Investice do železnice v regionu
  V Břeclavi finišuje rekonstrukce železničního uzlu. Tamní budova se ale opravy nedočkala, stejně jako řada dalších v regionu. Další opravy přinesou výluky během příštího roku.

 • Jednotné přijímací zkoušky na Vysočině

  6:55 do playlistu

  Jednotné přijímací zkoušky na Vysočině
  Střední školy na Vysočině se musejí povinně zapojit do pilotního ministerského projektu jednotných přijímacích zkoušek. Krajská opozice i někteří pedagogové ale takový předpis odmítají - a žáci si zase stěžují na nedostatek informací.

 • Nelegální migrace na jižní Moravě

  9:40 do playlistu

  Nelegální migrace na jižní Moravě
  Největší počet nelegálních běženců za posledních několik let odhalila v tomto roce policie na jihu Moravy. Od roku 2012 jich přibylo víc než o polovinu.

 • Na Třebíčsku někdo zabíjí kočky

  11:33 do playlistu

  Na Třebíčsku někdo zabíjí kočky
  V Trnavě u Třebíče někdo zřejmě cíleně likviduje domácí kočky. Ochránci zvířat za poslední čtyři měsíce evidují nejméně tři případy brutální smrti těchto zvířat. Útoky už vyšetřuje i policie.

 • Středoškoláci stavěli mosty ze špejlí

  13:14 do playlistu

  Středoškoláci stavěli mosty ze špejlí
  Stavařské umění v kombinaci s modelářstvím si dnes mohli v Brně vyzkoušet středoškoláci. V neobvyklé soutěži měli za úkol vytvořit co nejpevnější most ze špejlí.

 • Hranická propast

  17:38 do playlistu

  Hranická propast
  Potápěči posunuli největší změřenou hloubku hranické propasti o 11 metrů. Sondu se jim podařilo ponořit až do 384 metrů. Do toho, aby se místo stalo nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyní světa, zbývá už jen 9 metrů.

 • Zoologičtí cestovatelé

  20:08 do playlistu

  Zoologičtí cestovatelé
  Podzim je obdobím, kdy si mezi sebou zoologické zahrady nejčastěji vyměňují zvířata. Dělají to jak kvůli sestavování chovných párů, tak i pro zatraktivnění výběhů. Jihlavská zoo teď navíc některé druhy přestěhovala do nového pavilonu.

 • Výstava Brněnský Devětsil

  22:09 do playlistu

  Výstava Brněnský Devětsil
  Opomíjenou kapitolu brněnského kulturního života připomíná nová výstava Moravské galerie. Věnuje se avantgardnímu sdružení Brněnský Devětsil, které patřilo ke stejnojmennému uskupení v Praze. A může se pochlubit třeba i spoluprací s Charliem Chaplinem.

Přehrát vše

Související