iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 7. 2013
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1112
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dražší med

  0:44 do playlistu

  Dražší med
  Včelaři z jižní Moravy letos očekávají velmi podprůměrný rok. Podle odhadů vytočí pouze třetinu obvyklé produkce medu. To se projeví poměrně výrazně taky v jeho ceně.

 • Ovocnáři začali sklízet

  2:47 do playlistu

  Ovocnáři začali sklízet
  A od medu teď k ovoci a zelenině. Na Moravě teď sadaři začínají sklízet hlavně meruňky. Ty budou oproti loňsku levnější, kvůli deštivému počasí naopak zdražila zelenina.

 • Sklizeň na polích s česnekem

  4:30 do playlistu

  Sklizeň na polích s česnekem
  Čas sklizně nastal i pro kvalitní moravský česnek. O tom, že by se dal vyvažovat zlatem, svědčí i nenechavost zlodějů. Třeba na hodonínsku z polí pěstitelům zmizely stovky kilogramů plodiny.

 • Mimořádné dotace na záchranu Slováckého divadla

  8:07 do playlistu

  Mimořádné dotace na záchranu Slováckého divadla
  Slovácké divadlo je mimo ohrožení života – aspoň pro příští rok. Hrozící kolaps teď odvrátila desetimilionová finanční injekce od státu.

 • Policie uzavřela kauzu podvodů s recepty na léky

  10:17 do playlistu

  Policie uzavřela kauzu podvodů s recepty na léky
  U deseti - většinou bývalých lékařů kyjovské nemocnice - odhalili policisti podvody s recepty a dva z nich obvinili. Doktoři způsobili škodu téměř jeden a tři-čtvrtě milionu korun.

 • Systém odhalí falešný diplom

  14:58 do playlistu

  Systém odhalí falešný diplom
  Ověřit pravost vysokoškolského diplomu bude moct každý - na internetu. Dokáže to nový systém, který vytvořila brněnská Masarykova univerzita. Databáze má pomoct odhalovat padělky - podle škol se jimi prokazuje čím dál víc lidí.

 • Místo mostu - objížďka

  16:46 do playlistu

  Místo mostu - objížďka
  Mezi dvěma sousedními obcemi vzdálenými asi 1,5 kilometru teď řidiči musejí cestovat po objížďce dlouhé 16,5 kilometru. I to je jeden důsledků zbourání mostů nad dálnicí D1. Mezi Prahou a Brnem jich od víkendu chybí celkem sedm.

 • ve Valticích začaly letní škola staré hudby

  19:28 do playlistu

  ve Valticích začaly letní škola staré hudby
  Muzikanti, kteří se chtějí naučit starou techniku hraní nebo ovládat historické hudební nástroje se už čtvrt století sjíždějí na léto do Valtic na Břeclavsku. Letošní tři stovky zájemců přilákali mimo jiné i lektoři - tedy šance studovat u špiček v oboru.

Přehrát vše

Související