iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 9. 2011
18:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
1057
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výsledky akce cizinecké policie

  0:49 do playlistu

  Výsledky akce cizinecké policie
  Téměř tisícovka policistů byla v akci od pátku až do dnešních ranních hodin. Při největší celostátní akci v rámci Shengenských kontrol za poslední rok policisté zkontrolovali více než 9000 lidí.

 • Urna pátera Pařila pohřbena

  3:07 do playlistu

  Urna pátera Pařila pohřbena
  Na Vysočině se po 60 letech našla urna pátera Františka Pařila. Kněze, který patří mezi 11 obětí zinscenovaného Babického procesu z roku 1951.

 • Objižďka na Rakovnicku platí dál

  5:08 do playlistu

  Objižďka na Rakovnicku platí dál
  Silnice z Nového Strašecí na Rakovník zůstane ještě měsíc uzavřená. Oprava sesunutého svahu, který se na silnici 2. třídy zřítil v květnu, bude totiž náročnější, než cestáři původně předpokládali.

 • Letní sezóna končí, zimní se blíží

  6:37 do playlistu

  Letní sezóna končí, zimní se blíží
  Stovky lidí vyrazily o víkendu na hory užít si zřejmě jedny z posledních slunečných dní závěru léta. Provozovatelé krkonošských penzionů se shodují na tom, že letní sezóna tu pomalu končí.

 • Rekonstrukce boje proti nacistům

  8:07 do playlistu

  Rekonstrukce boje proti nacistům
  V Krajkové u Sokolova se o víkendu vzpomínalo na četníky a další příslušníky bezpečnostních složek předválečného Československa, kteří zahynuli za tak zvané sudetské krize.

 • Sklářské městečko

  9:37 do playlistu

  Sklářské městečko
  Železný Brod na Jablonecku se přejmenoval na Skleněné městečko. Už popáté se tam uskutečnilo setkání sklářů, které připomíná a rozvíjí tradici regionu.

 • Smalt Art 2011

  11:04 do playlistu

  Smalt Art 2011
  V Ostravě oficiálně začala výstava Smalt Art 2011. Desítky originálních děl velkých formátů, která na jaře vznikala ve vítkovické smaltovně, zdobí Prokešovo náměstí.

 • Kampus - voda nevhodná k pití

  13:34 do playlistu

  Kampus - voda nevhodná k pití
  Kampus brněnské Masarykovy univerzity bojuje už přes rok s pitnou vodou. Podle rozborů z kohoutků stále teče voda, která sice neublíží, ale vhodná k pití není.

 • Frenštát se zbaví brownfieldu

  15:27 do playlistu

  Frenštát se zbaví brownfieldu
  Frenštát pod Radhoštěm se zbaví zdevastovaného torza bývalé textilní továrny poblíž místního akvaparku. Pomůžou mu k tomu peníze z evropských fondů určené na regeneraci takzvaných brownfields.

 • Opravy mumií

  17:34 do playlistu

  Opravy mumií
  Vzácné Klatovské mumie v těchto dnech procházejí pravidelnou konzervací. Poprvé za poslední desetiletí je odborníci ošetřují mimo prostory klatovských katakomb, které se rekonstruují.

 • Muzeum průmyslových železnic slaví dvacet let

  19:27 do playlistu

  Muzeum průmyslových železnic slaví dvacet let
  Po pěti letech práce nadšenců a dobrovolníků se konečně podařilo propojit úzkokolejnou tratí Zbýšov s Babicemi. Jedna z největších sbírek úzkokolejních lokomotiv se tak může návštěvníkům nově předvést na kilometr a půl dlouhé trati.

 • Ceny za dabing

  21:17 do playlistu

  Ceny za dabing
  Nejlepšími českými dabéry jsou Tereza Bebarová a Martin Stránský. Spolu s dalšími oceněnými tvůrci převzali včera večer v Přelouči ceny Františka Filipovského.

 • Filmový festival o vodě

  23:05 do playlistu

  Filmový festival o vodě
  V Hluboké nad Vltavou dnes končí 8. ročník mezinárodního filmového festivalu Voda, moře, oceány. Jeho ústředním tématem je voda.

Přehrát vše

Související