iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1617
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Uzavírka Zábrdovické

  0:29 do playlistu

  Uzavírka Zábrdovické
  Už v pondělí zkomplikuje dopravu v Brně další velká uzavírka, která bude trvat asi 15 měsíců. V ulicích Zábrdovická a Cejl začnou dělníci s opravami víc než za 190 milionů korun. Dotknou se tramvajové tratě, ale taky mostu přes řeku Svitavu. Místní podnik

 • Zábrdovická a MHD

  3:18 do playlistu

  Zábrdovická a MHD
  Jak už jsme říkali, uzavírky v okolí Zábrdovické ulice se od pondělka dotknou i městské hromadné dopravy. Tramvaje směřující na Starou osadu budou končit už u ulice Francouzská. A před Dělnickým domem v Židenicích vznikne dočasný přestupní uzel.

 • Koalice ve Zlíně

  6:51 do playlistu

  Koalice ve Zlíně
  Zlín už má jasno o podobě nové koalice. Vytvoří ji vítězná hnutí ANO a STAN společně s lidovci, ODS a Piráty. Těchto pět partnerů bude mít v 41-ti místném zastupitelstvu většinu - 29 hlasů.

 • Video na podporu třídění

  9:52 do playlistu

  Video na podporu třídění
  Neobvyklým způsobem se snaží skupina nadšenců upozornit na zbytečné kupování věcí, které je možné využít jen jednou. Přimět lidi k třídění a minimalizovat plýtvání se snaží formou videoklipů. Ten, který upozorňoval na používání plastů, viděly už víc než d

 • Úroda brambor

  12:23 do playlistu

  Úroda brambor
  Produkce brambor letos kvůli suchu klesla asi o 25 procent. V Havlíčkově Brodě na tradičních bramborářských dnech se na tom shodli odborníci z řad pěstitelů a šlechtitelů. Oblíbená potravina kvůli tomu taky podraží.

 • Obce bez starostů

  13:44 do playlistu

  Obce bez starostů
  Tři jihomoravské obce, ve kterých se nekonaly komunální volby, převzali správci určení ministerstvem vnitra. Na tamní radnice se nehlásil žádný zájemce. Správci teď musí zajistit základní chod takových obcí, pravomoci ale mají omezené.

 • Kraj řeší platy řidičů

  16:15 do playlistu

  Kraj řeší platy řidičů
  Některým autobusovým dopravcům Jihomoravský kraj k 1. listopadu vypoví smlouvy. Chce tím vyřešit problém s navýšením mezd řidičů, které od loňského ledna nařídila vláda. Kvůli předešlým dlouhodobým smlouvám mohl kraj pokrýt jen část navýšení, aby neporuši

 • Plán nové nemocnice ve Zlíně

  19:00 do playlistu

  Plán nové nemocnice ve Zlíně
  První krok k největší investici ve své historii udělalo vedení Zlínského kraje. Přípravný tým dnes představil plán na stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně. Vyrůst by měla v okrajové městské části Malenovice, disponovat má sedmi sty 43-ti lůžky.

 • Obchvaty na jižní Moravě

  21:10 do playlistu

  Obchvaty na jižní Moravě
  tento týden jste nám mohli na facebookový profil Události Brno posílat náměty na reportáže o tématech, která vás zajímají. Ptali jste se třeba, proč v Brně stále nejezdí Uber a jak je to se stavbou obchvatů na jižní Moravě.

Přehrát vše

Související