iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 8. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3346
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:10 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Chybí personál v pohostinství

  1:01 do playlistu

  Chybí personál v pohostinství
  O 28 tisíc zaměstnanců v hoteliérství a pohostinství méně je letos oproti loňsku - v meziročním srovnání druhých čtvrtletí roku: Ukázala to čerstvě zveřejněná data statistického úřadu; a vypovídají o tom, že mnoho podniků tohoto oboru muselo během pandemie covidu zavřít nebo úplně ukončit svou živnost.

 • Kandidátky pro volby přijaty

  3:08 do playlistu

  Kandidátky pro volby přijaty
  V 16 hodin dnes skončila lhůta pro přijímání kandidátek pro letošní říjnové volby do PSP.

 • Právo bránit se zbraní

  5:20 do playlistu

  Právo bránit se zbraní
  Právo bránit sebe a další lidi zbraní bude v Česku zakotvené v ústavě - prezident Miloš Zeman podepsal toto doplnění Listiny základních práv a svobod. Účinnosti nabyde 1. září.

 • Nižší rychlost na úseku smrti

  5:30 do playlistu

  Nižší rychlost na úseku smrti
  Ředitelství silnic a dálnic po dohodě s policií sníží maximální povolenou rychlost na silnici 1. třídy na výjezdu z Karlových Varů směrem na Prahu. Jde o reakci na dvě tragické smrtelné nehody, které se tam staly v posledních dvou týdnech. Úsek patří dlouhodobě k nejnebezpečnějším v Česku.

 • Postihování černých pasažérů

  7:22 do playlistu

  Postihování černých pasažérů
  V pražské městské dopravě se zvýšily pokuty za jízdy načerno. Nově jsou o 200 korun vyšší. Přistižený černý pasažér na místě zaplatí tisíc korun.

 • Zraněný voják zemřel

  8:45 do playlistu

  Zraněný voják zemřel
  Zemřel jeden z dvojice vojáků, které před dvěma týdny při hloubkovém pyrotechnickém průzkumu v někdejším výcvikovém prostoru v Brdech zranil výbuch. Armádní pyrotechnik tehdy utrpěl devastující zranění končetin.

 • Návrat olympioniků

  9:15 do playlistu

  Návrat olympioniků
  Někteří zlatí medailisté z olympijských her v Tokiu už jsou zpět v Česku a účastní se programu olympijského festivalu v pražské Stromovce. Živě s Jakubem Pacnerem.

 • Sokolov vítá Vondroušovou

  10:25 do playlistu

  Sokolov vítá Vondroušovou
  To Markétu Vondroušovou, nečekanou stříbrnou olympijskou medailistku v tenisové dvouhře už vítají v jejím rodném Sokolově. Právě na tamních kurtech s tenisem ve čtyřech letech začínala.

 • Nárůst cen stavebního materiálu brzdí stavby

  10:49 do playlistu

  Nárůst cen stavebního materiálu brzdí stavby
  V Česku enormně vzrostly ceny stavebního materiálu, což přináší problémy soukromým stavebníkům i velkým investorům. Už naplánovanou výstavbu teď často raději odkládají i města a obce. Zdržet se tak můžou opravy mostů, ulic i výstavba nových domů.

 • Dvojnásobné ceny oceli

  13:17 do playlistu

  Dvojnásobné ceny oceli
  Cena oceli roste kvůli zdražení všech základních prvků pro její výrobu. Dražší je kovošrot i samotná železná ruda. To následně prodražuje výstavby a rekonstrukce. Některé firmy si s tím ale dokázaly poradit.

 • Opravy mostů na Vysočině

  14:30 do playlistu

  Opravy mostů na Vysočině
  Kraj Vysočina se v posledních letech snaží opravy mosty ve špatném stavu. Krajští silničáři jich mají na seznamu 22, opravit chtějí letos 16 z nich.

 • Kontroly prodejců ovoce

  16:02 do playlistu

  Kontroly prodejců ovoce
  Česká obchodní inspekce na Vysočině se dnes se kromě kontrol kamenných obchodů zaměřila také na stánky s ovocem. Inspektoři prohlíželi stání na odpočívadlech u silnic nebo v ulicích. Právě v těchto dnech jejich počet trhovců narůstá.

 • Města trápí popíjení alkoholu na veřejnosti

  17:05 do playlistu

  Města trápí popíjení alkoholu na veřejnosti
  Popíjení alkoholu na veřejných místech trápí mnoho měst v Česku. V Karlových Varech platí vyhláška o zákazu popíjení ve vybraných lokalitách. Prohřešky jsou ale na denním pořádku, a to i v městském obchodním centru.

 • Poničené dříví po bouřkách

  18:37 do playlistu

  Poničené dříví po bouřkách
  Až 30 tisíc metrů krychlových poničeného dříví po letních bouřkách leží v lesích v Plzeňském kraji. Těžbu živelné kalamity ale brzdí těžko dostupný terén. Vstup do lesů je v zasažených lokalitách navíc nebezpečný. Na to upozorňují výstražné cedule u cest.

 • Vodní lyžování v Mělicích na Pardubicku

  20:11 do playlistu

  Vodní lyžování v Mělicích na Pardubicku
  Vodní lyžaře trápí nedostatek financí a úbytek registrovaných sportovců. Vodní lyžování totiž stále není zařazeno do programu olympijských her. Vyznavači tohoto vodního sportu se přesto scházejí a trénují, například v Mělicích na Pardubicku.

 • Klesá počet nakažených

  21:29 do playlistu

  Klesá počet nakažených
  Šíření covidu-19 v Česku dál zpomaluje. V pondělí přibylo 152 nově nakažených, to je o 47 méně než před týdnem. A oproti minulému pondělí ubylo i hospitalizovaných v nemocnicích.

 • Krádež v nouzovém stavu

  21:57 do playlistu

  Krádež v nouzovém stavu
  Ústavní soud uznal stížnost pachatele krádeže v době nouzového stavu. Nepodmíněný trest 28 měsíců vězení za ukradené žiletky dostal ještě v době, kdy soudy ukládaly přísnější sazby. Praxi ale letos na jaře zmírnil Nejvyšší soud, podle kterého by se vyšší tresty měly ukládat jen tehdy, pokud by čin souvisel s pandemickou hrozbou.

 • Záchrana hospody

  22:22 do playlistu

  Záchrana hospody
  Aby zachránili hospodu, dotují chatařům svoz a likvidaci odpadů. Pro tento postup se rozhodli v obci Chbany u Nechranické přehrady. Protože jde o vyhledávané místo pro rekreaci, v sezoně tam několikanásobně přibude turistů a právě tehdy přibývá i odpadků.

 • Perseidy na noční obloze

  23:43 do playlistu

  Perseidy na noční obloze
  Na noční obloze je možné pozorovat Perseidy. Letos navíc pozorování neruší měsíc a vesmírné divadlo umocňuje mléčná dráha, planety Saturn a Jupiter.

Přehrát vše

Související