iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
6316
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:00 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Kolaps dopravy na D11

  1:21 do playlistu

  Kolaps dopravy na D11
  Na severovýchodě Prahy ráno kolabovala doprava. Může za to neplánovaně prodloužená uzavírka dálnice D11 kvůli bourání mostu. Práce se tam zkomplikovaly a místo 16 hodin už trvají dva dny. Zdržení teď hodlá prošetřit kromě zadavatele stavby, kterým je Praha, také Ministerstvo dopravy.

 • Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové

  4:49 do playlistu

  Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové
  V Hradci Králové začala výstavba inteligentního dopravního systému, který by měl zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy. Celková hodnota stavby je 230 milionů.

 • Rozsáhlý požár v Uhřiněvsi

  6:37 do playlistu

  Rozsáhlý požár v Uhřiněvsi
  Déle než 24 hodin likvidovali hasiči požár haly s drogerií v pražské Uhříněvsi. Vyšetřovatelé ještě na místo nemohou. Při zásahu se zranili dva hasiči. Škoda se odhaduje na 120 milionů

 • Škody po bouřkách v Libereckém kraji

  8:15 do playlistu

  Škody po bouřkách v Libereckém kraji
  Škody, které o minulém víkendu v Libereckém kraji napáchal přívalový déšť, se vyšplhaly na zhruba čtvrt miliardy. I to nemusí být částka konečná. Nejvíc poničené domy jsou stále nasáklé vodou. Jejich obyvatele čeká spousta práce.

 • Výstraha před bouřkami

  10:30 do playlistu

  Výstraha před bouřkami
  ČHMÚ opět varuje před možným dalším výskytem bouřek. Výstraha se týká jihu a jihovýchodu Česka a také severní Moravy a Slezska. Napršet může až 50 milimetrů srážek.

 • Naplněná koryta řek

  10:53 do playlistu

  Naplněná koryta řek
  Některá koryta řek už bouřky z posledních dnů naplnily. Například na Vltavě v jižních Čechách teče silnější proud, než je v létě obvyklé. Rekreační vodáci by si proto měli dávat při splouvání větší pozor.

 • Příbývají očkovací místa bez registrace

  12:39 do playlistu

  Příbývají očkovací místa bez registrace
  Očkování proti covidu-19 dnes v Česku překročilo hranici 10 milionů aplikovaných dávek. A dnes také začala fungovat další dvě očkovací místa, do kterých se lidé nemusejí registrovat. Jedno z nich je v náchodské nemocnici a druhé na radnici v Praze 13.

 • Epidemie změnila sportovní návyky

  13:00 do playlistu

  Epidemie změnila sportovní návyky
  Sportovní návyky Čechů se během epidemie koronaviru mění. Někteří se snaží dostat do formy, jiní se naopak na sportoviště nevrátili.

 • Méně ovoce a více pálenky

  15:00 do playlistu

  Méně ovoce a více pálenky
  Ovocnáři na jihu Čech sklízí méně ovoce, než v loni. Může za to počasí. Naopak na letošní sezonu se těší už majitelé pálenic. Otevřou do týdne.

 • Lázně na seznamu UNESCO

  17:07 do playlistu

  Lázně na seznamu UNESCO
  Lázeňský trojúhelník - tedy Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské lázně, se po více než 10 letech dočkal zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO.

 • Striktní dodržování památkové ochrany UNESCO

  19:25 do playlistu

  Striktní dodržování památkové ochrany UNESCO
  Každoroční kontroly mají zohledňovat ono striktní dodržování památkové ochrany. Nemělo by to být ale něco víc, než požadují současné zákony.

 • Slavná lázeňská města Evropy

  20:19 do playlistu

  Slavná lázeňská města Evropy
  Na seznam UNESCO se dostalo 11 lázeňských měst ze 7 evropských zemí. Podle českých zástupců je teď důležité nastavit marketing tak, aby lidé pochopili, že podstatou lázeňství je dlouhodobé působení léčivých zdrojů na lidský organismus a ne jednodenní návštěva.

 • Jizerskohorské Bučiny míří k zápisu do UNESCO

  21:25 do playlistu

  Jizerskohorské Bučiny míří k zápisu do UNESCO
  Už teď ve středu bude výbor světového dědictví rozhodovat taky o zápisu 200 let staré přírodní rezervace Bučiny v Jizerských horách. Pokud se to podaří, bude to první přírodní lokalita v Česku uvedená na tomto prestižním seznamu.

 • Masožravá rostlina na plzeňském rybníku

  21:54 do playlistu

  Masožravá rostlina na plzeňském rybníku
  Ojedinělý pohled teď nabízí hladina Seneckého rybníka v Plzni. Rozkvetla tady bublinatka jižní, která je na červeném seznamu ohrožených rostlin. Díky ideálním podmínkám v rybníce jsou tu k vidění desítky tisíc květů. Prospívá jim hlavně čistá voda a kyselé prostředí bez ryb.

 • Pro vzácné louky chybí brigádníci

  23:17 do playlistu

  Pro vzácné louky chybí brigádníci
  Ohrožení vzácných podmáčených luk na Vysočině. Ačkoliv běžně se na nich během letních měsíců kosí, teď o práci v mokřadech prakticky není zájem. Ochránci přírody tak vyzývají dobrovolníky, aby se přihlásili a s kosením luk jim pomohli.

Přehrát vše

Související