iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 3. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2001
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Místa pro antigenní testování jsou zahlcená

  1:01 do playlistu

  Místa pro antigenní testování jsou zahlcená
  Některé firmy totiž posílají zaměstnance na testy do nemocnic, místo toho, aby se o ně postaraly samy. Například v Liberci teď lidé na termín čekají několik týdnů.

 • Nákaza na Tachovsku pomalu ustupuje

  3:02 do playlistu

  Nákaza na Tachovsku pomalu ustupuje
  Naopak situace se ale nelepší přímo v Tachově. Hygiena a vedení města to připisují agenturním pracovníkům. Ti až do včerejška nemuseli podstupovat povinné testování ve firmách.

 • Testuje i huť Klementa Gottwalda

  5:13 do playlistu

  Testuje i huť Klementa Gottwalda
  S plošným testováním začala také ostravská huť - Liberty. Do čtvrtka chce - na čtyřech stanovištích - otestovat 6 tisíc zaměstnanců a agenturních pracovníků.

 • První česká pacientka s Covid-19 v zahraničí

  5:49 do playlistu

  První česká pacientka s Covid-19 v zahraničí
  Do polské nemocnice v Ratiboři dnes dorazila z České republiky první pacientka v rámci mezinárodní pomoci při boji s epidemií Covid-19.

 • Kolony před očkovacím centrem v Pelhřimově

  7:33 do playlistu

  Kolony před očkovacím centrem v Pelhřimově
  Přestože jsou lidé objednaní - na konkrétní hodinu, přijíždějí dřív. Obávají se, že se na ně vakcína nedostane. Na provoz tam proto - musejí dohlížet policisté.

 • Praktičtí lékaři a očkování

  8:53 do playlistu

  Praktičtí lékaři a očkování
  Až 50 tisíc dávek vakcíny proti covidu by mohli měsíčně - vyočkovat praktičtí lékaři v Králové-hradeckém kraji. Do systému očkování je jich teď zapojeno přes 200. Ačkoliv své pacienty - zaevidovali do centrálního registru hned, jak to bylo možné, drtivá většina z nich na vakcíny stále čeká.

 • Spor o vakcíny ležící ve skladech nemocnic

  9:39 do playlistu

  Spor o vakcíny ležící ve skladech nemocnic
  Na dopoledním jednání Asociace krajů - s vládou a Centrálním řídícím týmem - žádal primátor Hřib premiéra Babiše, aby zajistil - rychlý rozvoz - vakcíny Pfizer do krajů. Magistrát má totiž vliv - pouze na rozdělování vakcín AstraZeneca a Moderna.

 • Hasiči nejen u požárů

  10:46 do playlistu

  Hasiči nejen u požárů
  Otvírání bytů, transporty pacientů nebo výjezdy - s externím defi-brilá-torem. Hasiči se v posledním roce - mnohem častěji setkávají s prací záchranáře. Kvůli epidemii covidu-19 mají takových výjezdů až o polovinu víc než dřív.

 • Hygienici ukončili šetření lednové nelegální oslavy v teplickém hotelu.

  12:24 do playlistu

  Hygienici ukončili šetření lednové nelegální oslavy v teplickém hotelu.
  Narozeniny tam měl slavit bývalý poslanec Petr Benda. Hygienici pokutovali tři účastníky za tom, že neměli roušku. Pro další sankce podle své krajské ředitelky Lenky Šimůnkové nemají dost důkazů.

 • Odvolání Místostarostky v Táboře

  12:51 do playlistu

  Odvolání Místostarostky v Táboře
  Zastupitelé města Tábora odvolali místostarostku - Michaelu Petrovou kvůli jejímu chování po nehodě auta, které řídila v noci - ke konci prosince. Podle vyšetřování - nezavolala policii, z místa odešla a měla odmítnout i dechovou zkoušku.

 • Atentátník z Ostravy

  13:18 do playlistu

  Atentátník z Ostravy
  Policisté vypátrali muže, který údajně - vyhrožoval členům vlády a dalším lidem smrtí - kvůli řešení epidemie. Podezřelému 54-letému muži, kterého zadrželi v Ostravě, hrozí až 3 roky vězení. Policie v Česku už řešila - několik podobných případů.

 • Problematická dezinfekce

  13:53 do playlistu

  Problematická dezinfekce
  Na západě Čech teď ve velkém - dezinfikují veřejné prostory ve městech, která jsou nejvíce postižená koronavirem. Čistí chodby domů, dětská hřiště nebo lavičky. Třeba v Ostrově na Karlo-varsku ale radnice - narazila na odpor některých obyvatel.

 • Náchod koupí lázně v Bělovsi

  15:44 do playlistu

  Náchod koupí lázně v Bělovsi
  Původní areál bývalých státních lázní v Bělovsi koupí radnice v Náchodě. Záměr schválili radní.

 • Po úhynu tisíců ryb už se zase rybaří

  16:42 do playlistu

  Po úhynu tisíců ryb už se zase rybaří
  Český rybářský svaz znovu povolil rybolov na Farského nádrži u Horního Jiřetína na Mostecku. Tam se na podzim loňského roku propadlo dno nádrže do staré důlní šachty. Z ní do vody unikl sirovodík. Na základě toho došlo tehdy k úhynu tisíců ryb.

 • Povolení na nový jaderný zdroj

  18:30 do playlistu

  Povolení na nový jaderný zdroj
  Jaderná elektrárna Dukovany získala - od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost - povolení k umístění nového jaderného zdroje. Jedná se o jeden z nej-významnějších - přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele.

 • Přípravy na Velikonoce

  20:26 do playlistu

  Přípravy na Velikonoce
  Přípravy maléreček na Velikonoce - necelý měsíc před těmito svátky jara - vrcholí. Jednou z nich je i Soňa Štossová z Tetčic na Brněnsku. Kraslice pod jejíma rukama - vznikají v oblasti, kde nemá - rozmanité zdobení vaječných skořápek - skoro žádnou tradici.

 • Mrazy ráno potrápily řadu regionů

  22:06 do playlistu

  Mrazy ráno potrápily řadu regionů
  Mrazy ráno potrápily - řadu regionů v Česku. Nej-nižší hodnotu, minus 22 celých a jednu desetinu ((22,1))stupně Celsia, dnes naměřili - ve stanici Perla u Jezerní slati - poblíž Kvildy na Prachaticku. Mrazivé počasí ale zaujalo také naše iReportéry.

 • Demolice zchátralého kina v Dobříši

  22:39 do playlistu

  Demolice zchátralého kina v Dobříši
  Z centra Dobříše zmizela budova 70 let starého kina. Město ho nechalo zdemolovat. Důvodem byl velmi špatný stav objektu.

Přehrát vše

Související