iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5173
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Požár chaty Na Tokáni

  1:00 do playlistu

  Požár chaty Na Tokáni
  Víc než sto hasičů, i za pomoci vrtulníku, od rána po celý den likviduje požár 2 historických, 90 let starých srubů na Tokáni u Rýnartic v Českém Švýcarsku: Oba sloužily pro ubytování turistů; šlo o kulturní památky. Není z nich nic, vyhořely do základů.

 • Kraje čekají na peníze na opravy silnic

  2:38 do playlistu

  Kraje čekají na peníze na opravy silnic
  Kraje zatím pořád nevědí, kolik peněz letos dostanou na opravy silnic: Původně se mezi ně ze Státního fondu dopravní infrastruktury mělo rozdělit 8 miliard korun, ale zatím se nerozhodlo, jestli to tak bude, nebo kolik z částky zbyde kvůli nákladům na kor

 • Úklid podél silnice

  5:10 do playlistu

  Úklid podél silnice
  Silničáři ve středních Čechách zatím uklízejí nepořádek, nastřádaný podél silnic po zimě - dělají to většinou po sekání trávy a minimálně 2-krát za rok.

 • Muž dostal podmínku za vylepení plakátů oslavujících smrt českých vojáků v Afghánistánu

  6:30 do playlistu

  Muž dostal podmínku za vylepení plakátů oslavujících smrt českých vojáků v Afghánistánu
  Půlroční podmínku uložil Městský soud v Praze 38-tiletému Jiřímu Kopřivovi - za to, že v létě před dvěma lety v centru hlavního města na domy a sloupy vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků v Afghánistánu.

 • Výbuch v Brně

  8:02 do playlistu

  Výbuch v Brně
  V tašce 61-tiletého muže v Brně, na konečné zastávce tramvají na Staré Ohradě, explodovala podomácku vyrobená výbušnina: Vážně mu poranila ruku. Policie pak u něj provedla domovní prohlídku a našla v jeho bytě další, i vojenskou pyrotechniku.

 • Školy v přírodě

  8:30 do playlistu

  Školy v přírodě
  Školy v přírodě zatím zůstavají zavřené. V Chaloupkách u Třebíče se rozhodli najít náhradní program - ne pro školy,ale pro rodiny. Premiér chce jednat o příspěvku na školy v přírodě. navrhuje 2,5 tisíce na rodinu.

 • Bourání stanového městečka pro bezdomovce v Českých Budějovicích

  10:08 do playlistu

  Bourání stanového městečka pro bezdomovce v Českých Budějovicích
  V centru Českých Budějovic dnes takto, jeden po druhém, složili postavené stany a po měsíci ukončili existenci stanového městečka, které bylo k dispozici pro lidi bez domova - poté, co ubytovací prostory v azylovém domě bylo třeba uvolnit pro případnou ka

 • V Kynicích se uzdravil poslední pacient s koronavirem.
 • Výzva za záchranu obcí

  12:32 do playlistu

  Výzva za záchranu obcí
  Vládu o pomoc žádají starostové obcí na Sokolovsku: Obávají se ekonomického a sociálního kolapsu v regionu kvůli očekávanému hromadnému propouštění z provozů společnosti Sokolovská uhelná: Firmu má opustit kolem tisícovky zaměstnanců.

 • Prasklé potrubí na Olšanském náměstí

  14:35 do playlistu

  Prasklé potrubí na Olšanském náměstí
  Na Olšanském náměstí v Praze na Žižkově prasklo vodovodní potrubí: Voda zaplavila část Prokopovy a Táboritské ulice, doprava z nich musela být odkloněná, před hotelem Olšanka se dokonce propadla vozovka.

 • Začalo období včelích rojů

  15:20 do playlistu

  Začalo období včelích rojů
  I když vám v tomto týdnu přinášíme zpravodajství hned z několika velkých požárů, hasiči teď na jaře často vyjíždějí taky k likvidaci ulétlých včelích rojů: Podívejte se na reportáž Pavlíny Polatové.

 • Zajímavě zaparkované auto vytahovali hasiči

  16:41 do playlistu

  Zajímavě zaparkované auto vytahovali hasiči
  Úplně jinak, a taky zcela špatně zaparkoval řidič, nebo řidička Škodu Octavii v Xaveriově ulici v Praze na Smíchově: Auto bez řidiče se před polednem samovolně rozjelo a narazilo do plotu a pak i do rodinného domu.

 • Stále více měst upouští od sečení trávy

  17:01 do playlistu

  Stále více měst upouští od sečení trávy
  Náhradou je takzvaná mozaiková péče, kdy se tráva seče jen někde a jinde se nechává růst, případně vznikají květnaté louky.

 • Meandry na Moravě

  18:48 do playlistu

  Meandry na Moravě
  Několika starými, už odstavenými meandry Dyje začala po 40-ti letech voda znovu protékat: Z hlavního koryta ji tam přivedlo Povodí Moravy. Jde přitom jen o navrácení toku do míst, kudy kdysi přirozeně vedl.

 • Pojmenování ulice po Ivanu Martinu Jirousovi

  19:19 do playlistu

  Pojmenování ulice po Ivanu Martinu Jirousovi
  0,5 milionu za pojmenování ulice po Ivanu Martinu Jirousovi, přezdívanému Magor. Řeč je o obci Stará Říše na Vysočině – kde básník a odpůrce totalitního režimu žil a tvořil. Příslib peněz ale neznámý dárce nakonec obci nepotvrdil, a tak obecní zastupitelé

 • Vládní nařízení se letos dotknou všech poutí

  20:55 do playlistu

  Vládní nařízení se letos dotknou všech poutí
  U některých atrakcí totiž nebude možné kvůli rozestupu obsazovat všechny sedačky. A hlídat se bude i celkový počet návštěvníků. Už teď se provozovatelé kolotočů a houpaček potýkají s existenčními problémy.

 • Zájem o skalní lezení roste

  22:28 do playlistu

  Zájem o skalní lezení roste
  S postupným uvolňováním vládních opatření v Česku výrazně stoupá návštěvnost turistických lokalit. Velký zájem zaznamenávají například zabezpečené cesty na skalních stěnách, takzvané via ferraty.

 • Další uvolnění

  24:17 do playlistu

  Další uvolnění
  Od pondělí nás čeká další uvolňování vládních opatření. Týká se především znovuotevření vnitřích prostor restaurací, hradů a zámků a třeba zoologických zahrad.

Přehrát vše

Související