iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2014
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
5457
zhlédnutí

Z metropole

Oslava Sokola Libeň — Vystěhování žižkovského squattu — Shořela Obecná škola — 100 let kostela sv. Antonína v Holešovicích — Sdílení kol v Praze — YMCA v Praze — 55 let divadla Semafor

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Oslava Sokola Libeň

  0:40 do playlistu

  Oslava Sokola Libeň
  Libeňští sokolové slaví letos 130 let fungování své jednoty a zároveň 105 let od položení základního kamene architektonicky zdařilé sokolovny. Prvním starostou Sokola Libeň byl zvolen muž, který byl zároveň starostou Libně – Josef Voctář.

 • Srovnání vánočních trhů
 • Vystěhování žižkovského squattu

  6:28 do playlistu

  Vystěhování žižkovského squattu
  Sedm let chátral dům bývalé polikliniky na pražském Žižkově. O budovu, kterou vlastní stát, se nikdo nestaral. Až před necelými dvěma týdny zakročili lidé z žižkovské iniciativy Klinika. Objekt vyčistili a začali v něm pořádat přednášky a kulturní akce. Svými podpisy je následně podpořilo asi dva tisíce lidí. Jenže vlastník bývalé polikliniky – stát – záhy zakročil. V úterý dům vyklidila policie.

 • Shořela Obecná škola

  8:22 do playlistu

  Shořela Obecná škola
  Jedna z budov slavné Obecné školy, známé ze stejnojmenného filmu Zdeňka Svěráka, tento týden vyhořela. Uvnitř přespávalo sedm lidí, kterým se nic vážného nestalo. Kdysi malebný areál obecné školy na Bohdalci je teď v žalostném stavu. Děti sem přitom chodily ještě před dvaceti lety.

 • 100 let kostela sv. Antonína v Holešovicích

  9:41 do playlistu

  100 let kostela sv. Antonína v Holešovicích
  Kostel sv. Antonína na Strossmayerově námětí je dominantu Prahy 7. Začal se stavět v roce 1908. Práce ale byly po roce zastavené, protože vyschl zdroj peněz. Dostavět se ho podařilo přesně před 100 lety, v roce 1914.

 • Upoutávka na Dvorek Stupkova
 • Sdílení kol v Praze

  14:04 do playlistu

  Sdílení kol v Praze
  Bike Sharing – neboli sdílení kol, je ve světě už běžný způsob dopravy po metropolích. V Praze je stále ještě na začátku. Již několik let je v provozu menší systém Bike Sharingu v Karlíně. Funguje pouze lokálně na bázi stálých stanic. Z jedné si kolo půjčíte a do jiné ho zase vrátíte. Před časem se objevil další pokus o sdílená kola – tzv. ReKola. Jde o růžová kola, která jsou rozmístěna po Praze a jsou připevněna klasickým číselníkovým zámkem. Přes mobilní aplikaci si člověk najde nejbližší kolo a zjistí číselný kód.

 • Kniha Praha moderní
 • YMCA v Praze

  17:45 do playlistu

  YMCA v Praze
  YMCA je původně křesťanské sdružení mladých mužů, které ve světě funguje už 170 let. V 50. letech 20. století musela YMCA svoji činnost v Československu ukončit. Znovu se její dobrovolníci pustili do práce v roce 1990. YMCA k nám přinesla fenomén mateřských center. V Praze se také ve dvou nízkoprahových centrech věnuje práci s problematickou mládeží.

 • Atletická výstava
 • Oslavy Hradní stráže
 • 55 let divadla Semafor

  21:19 do playlistu

  55 let divadla Semafor
  Před 55 lety začalo fungovat Divadlo Semafor. První hudební komedie Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra se jmenovala Člověk z půdy. Písně Suchého a Šlitra se stejně jako kdysi písničky Osvobozeného divadla staly zárukou jistého úspěchu. V roce 1967 se v Semaforu objevuje dvojice Jiří Grossmann a Miloslav Šimek a jejich satiričtější humor.

Přehrát vše