iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2014
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4762
zhlédnutí

Z metropole

Nález unikátního obrazu — Kam ze Škodova paláce? — Tísňová péče pro seniory — Kde bude pomník pilotům RAF? — Strahovské koleje před rekonstrukcí — Fotografie Jiřího Jírů — Výstava obrazů Vlastimila Třešňáka — Atmosféra koleje Budeč

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Nález unikátního obrazu

  0:38 do playlistu

  Nález unikátního obrazu
  Jedinečný nález se podařil historikům z Muzea hlavního města Prahy. Při přípravě nové výstavy s názvem "Řemesla v pořádku" našli plátno s portrétem habsburského panovníka Karla VI. Nakonec zjistili, že korouhev namaloval Johann Gottfried Auerbach, což byl dvorní malíř císaře Karla VI. Plátno bylo ve velmi špatném stavu, a proto se dostalo do rukou restaurátora. Novou stálou expozici cechovních předmětů ze svých sbírek teď Muzeum hlavního města Prahy připravuje na zámku Ctěnice.

 • Kam ze Škodova paláce?

  3:54 do playlistu

  Kam ze Škodova paláce?
  Už nikdy pronájem budovy, zní pražským magistrátem. Pronájem Škodova paláce z éry primátora Pavla Béma je bezednou dírou na peníze. Navíc se ukazuje, že palác je pro rozbujelou administrativu malý. Už brzy se odtud bude stěhovat odbor dopravních činností. Přestože má hlavní město u Staroměstského náměstí blok prázdných historických domů, které už měly dávno vydělávat, radní chtějí moderní kancelářskou budovu, do které by se za deset let celý aparát přestěhoval. Nový magistrát by mohl stát nad stanicí metra Florenc. Studie počítá s osmi patry, celkem 30 tisíc metrů čtverečních.

 • Tísňová péče pro seniory

  5:24 do playlistu

  Tísňová péče pro seniory
  Dostupnější tísňová péče pro seniory. Ti teď nově nemusejí hradit několikatisícový poplatek za pořízení tohoto systému. Občanské sdružení Život 90, sídlící v ulici Karolíny Světlé, se takto stará o 1200 lidí a jejich počet stále roste.

 • Kde bude pomník pilotům RAF?

  7:25 do playlistu

  Kde bude pomník pilotům RAF?
  Vedení Prahy zatím ještě nerozhodlo, kde bude stát pomník československých pilotů, kteří během války bojovali v britském královském letectvu. Přitom Socha okřídleného lva se má slavnostně odhalit už za měsíc - 17. června a do metropole má kvůli tomu dorazit vnuk Winstona Churchilla. Podle informací České televize tak bude socha zřejmě provizorně stát na pozemku ministerstva obrany na Pražském hradě u Lvího dvora.

 • Strahovské koleje před rekonstrukcí

  9:24 do playlistu

  Strahovské koleje před rekonstrukcí
  Nejhorší studentské koleje v Praze? Na Strahově! 50 let starý a za tu dobu vybydlený areál, který čítá 12 domů, se bude opravovat. Tedy pokud jeho vlastník ČVUT dostane státní dotaci z ministerstva životního prostředí a následně z evropských fondů.

 • Nicholas Winton - narozeniny, metál, výstava
 • Fotografie Jiřího Jírů

  14:14 do playlistu

  Fotografie Jiřího Jírů
  Jiří Jírů fotí už 50 let. Teď bilancuje a rekapituluje. Nejen ve svém nuselském ateliéru, ale i na Staroměstské radnici. Začala tam výstava jeho prací nazvaná Photomix.

 • Výstava obrazů Vlastimila Třešňáka

  16:43 do playlistu

  Výstava obrazů Vlastimila Třešňáka
  Proslavil se hlavně jako zpěvák, textař a odpůrce komunismu. Vlastimil Třešňák se ale dlouhá léta věnuje taky výtvarnému umění. Jeho obrazy vypadají, jako by byly malované na skle. Hýří barvami a vtipem. Zesměšňuje ikony šoubyznysu, politiky, literatury. Své obrazy teď vystavuje ve Studiu Dobeška.

 • Atmosféra koleje Budeč

  18:14 do playlistu

  Atmosféra koleje Budeč
  Vysokoškolské koleje Budeč ve Wenzigově ulici na Novém Městě patří mezi nejstarší a nejmenší v Praze. Jejich kapacita je 227 studentů. Zatímco ostatní pražské koleje bojují s malou naplněností, Budče se to netýká. Aktuálně je tam volných jen deset míst. A to přesto, že Budeč patří mezi dražší koleje. Cena lůžka tu dosahuje i několika tisíc korun měsíčně.

 • Pozvánky

Přehrát vše