iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 7. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3520
zhlédnutí

Z metropole

Restaurování plastiky Vzlet — Hotel Praha se bude bourat — Oprava Branického divadla — Skály v Šárce — Nejdražší parkoviště — Werichova vila — Čapkova vila — Müllerova vila — Soubor Gabriel — Wynton Marsalis — Trojský kanál a MS — Památné sekvojovce

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Restaurování plastiky Vzlet

  0:36 do playlistu

  Restaurování plastiky Vzlet
  Plastika Vzlet z dílny Valeriána Karouška a Jiřího Nováka byla umístěna u křižovatky Aviatické s Lipskou ulicí v Praze. V dubnu ji restaurátoři kvůli špatnému stavu rozebrali a odvezli do depozitáře.

 • Hotel Praha se bude bourat

  3:41 do playlistu

  Hotel Praha se bude bourat
  Nedávno slavil hotel Praha 30. narozeniny. Kdysi luxusní ubytovací zařízení komunistické strany chce skupina PPF Petra Kellnera zbourat. Někteří lidé ale chystanou demolici kritizují. Dokonce se za jeho záchranu konají demonstrace.

 • Oprava Branického divadla

  5:48 do playlistu

  Oprava Branického divadla
  Divadlo v pražském Braníku, v němž hostují nejrůznější soubory, se po letech dočkalo rekonstrukce, která má odstranit hlavně problém s vlhkostí.

 • Skály v Šárce

  7:31 do playlistu

  Skály v Šárce
  Horolezci v Divoké Šárce shazovali části skal, které by se mohly zřítit. Kromě šáreckého údolí prohlédli i další skály na území Prahy. Kontroly by se měly opakovat i v dalších letech.

 • Nejdražší parkoviště

  9:05 do playlistu

  Nejdražší parkoviště
  90 korun za hodinu parkování - i takové sazby v Česku platí. Dvě z nejdražších parkovišť jsou v Praze.

 • Werichova vila

  10:54 do playlistu

  Werichova vila
  Tahanice kolem opravy a využití Werichovy vily na Kampě zdá se skončily. Měla by být uzavřena dohoda mezi Nadací Jana a Medy Mládkových a Prahou 1.

 • Čapkova vila

  12:17 do playlistu

  Čapkova vila
  Polovina dvojdomu, v němž žili Karel a Josef Čapkové, je na prodej. Zastupitelé Prahy 10 uzavřeli rezervační smlouvu s Karlem Scheinpflugem, dědicem té části, kde pobýval Karel Čapek. Scheinpflug chce za vilu a vybavení minimálně 49 milionů korun.

 • Müllerova vila

  13:06 do playlistu

  Müllerova vila
  Pohled do interiérů Müllerovy vily, kterou navrhl Adolf Loos.

 • Soubor Gabriel

  14:25 do playlistu

  Soubor Gabriel
  Pěvecký soubor Gabriel pravidelně koncertuje v různých zařízeních pro seniory a také v Thomayerově nemocnici, v jejíž kapli má zkušebnu.

 • Wynton Marsalis

  17:25 do playlistu

  Wynton Marsalis
  Tuto středu vystoupila V Praze jedna z největších jazzových hvězd současnosti - trumpetista a skladatel Wynton Marsalis. V Obecním domě zahrál v rámci akce Prague Proms s uznávaným Lincoln Centre Jazz Orchestra.

 • Slíva kreslí Kafku
 • Trojský kanál a MS

  19:33 do playlistu

  Trojský kanál a MS
  Velká voda ohrozila před měsícem i zářijové mistrovství světa na divoké vodě v pražské Troji. Okamžitě začaly opravy, do kterých se zapojili i čeští reprezentanti. Opravy stály 25 milionů korun a teď už je jasno - mistrovstí světa v září v Praze bude.

 • Upoutávka na Dvorek U Věžníků
 • Památné sekvojovce

  20:38 do playlistu

  Památné sekvojovce
  Mamutí strom neboli sekvojovec obrovský patří mezi nejmohutnější organismy na Zemi. Jeho domovinou je Kalifornie, kde dorůstá i sto metrů. Dožívá se úctyhodných tří tisíc let. Největší sekvojovce v Praze rostou v bývalé lesní školce v Michelském lese. Památnými byli tamní dva stromy vyhlášeny teprve nedávno – až v roce 2010. Další vzrostlý sekvojovec najdeme v Kunratickém lese v zahradě hájenky. Ten sice není památný, ale pochází ze stejné setby jako jeho slavnější bratři. Všechny tři obry vysadil někdejší lesník Kučera.

Přehrát vše